Google ve sağladığı hizmetlerde erişim sorunu

Google'ın Türkiye'deki hizmetlerine girişlerde aksamalar yaşandı. Youtube ve Gmail hesaplarına erişmek isteyen kullanıcılar sayfaları açıldığında hata kodunu gördüler. Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, "Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır" açıklamasında bulundu.

Yayınlanma: 19.12.2019 - 10:57
Abone Ol google-news

Google servislerinde yaşanan sorun tüm internet kullanıcılarını etkiledi. İnternet kullanıcıları Google servisleri olan YouTube, Gmail ve Google arama motoru kullanılamadı. Bu servislerin yanında Google’ın diğer ürünleri olan Google Analytics, Google Trends, Google Maps gibi hizmetlerde de ciddi erişim problemleri yaşandı. Google’a Türkiye’nin yanında birçok Doğu Avrupa ülkesinden de erişim sağlanamıyor. KKTC, Gürcistan, Azerbaycan’da sorundan etkilenen ülkeler arasında.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Google servislerinin çökmesiyle ilgili açıklama yaptı. Sayan, "Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter'da paylaştığı mesajda şunları söyledi:

"Google servislerinde global sorunlar (Yunanistan, Romanya, Bulgaristan gibi) olup, ülkemizde de hissedilmektedir. Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır. USOM ekiplerimiz süreci yakından takip etmektedir. Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalıdır."

Google servislerinde ve arama motorunda yaşanan sorun erişim sorunu TSİ 11.45 sularında normale döndü. 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler