Gözyaşları içinde yanan evlerini izlediler

Amasya’da 2 katlı ev tamamen yanarak, kullanılamaz hale geldi

10 Ekim 2018 Çarşamba, 20:25
Abone Ol google-news

Edinilen bilgiye göre Üçler Mahallesinde 2 katlı ahşap evde yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen Amasya Belediyesi İtfaiye ekipleri yangına anında müdahale etti.

Osman (21), Ceren Gedik'in (20) ve 4 yaşındaki kızları Buğlem Gedik yangın esnasında evde uyuyorlardı. Dumandan etkilenen aile zor da olsa dışarı çıkmayı başardı.

Amasya Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, polis ekibi de çevrede güvenlik önlemi aldı. YEDAŞ ekipleri de bölgenin elektriğini kesti.

Gedik çifti gözyaşları içinde yanan evlerini izledi. Yangını haber alarak gelen yakınları da Gedik çiftini teselli etmeye çalıştı.

Ceren Gedik'in annesi Hacer Aylak, yangının sobadan kaynaklı olabileceğini belirterek, "Çocuklar okuldan geldikten sonra sobayı yakmışlar, ondan sonra yan tarafa geçmiş uyumuşlar. Büyük bir ihtimalle sobadan olmuştur diye düşünüyoruz biz. Uyanmışlar ki evin içi duman. Şu an durumları iyi, hastaneye kaldırdılar. Fakat ev tamamıyla yandı. Devlet büyüklerimizden çocuklarımıza yardım etmesini istiyoruz." dedi.

İtfaiye ekipleri yangını söndürmelerinin ardından uzun süre soğutma çalışması yaptı.