Gülen'in 24 yıllık avukatı Fetih Ün tutuklandı

Fethullah Gülen'in yaklaşık 24 yıldır avukatlığını yapan Fetih Ün, tutuklandı.

16 Kasım 2016 Çarşamba, 21:56
Abone Ol google-news


Fethullah Gülen'in yaklaşık 24 yıldır avukatlığını yapan İzmir Barosu'na kayıtlı Fetih Ün, "FETÖ/PDY" örgüt üyesi olduğu suçlamasıyla İzmir'de tutuklandı.

Fethullah Gülen'in Türkiye'de 24 yıl önce vekalet verdiği kişi olan avukat Fetih Ün, geçen ay Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, "FETÖ/PDY" üyesi olmak suçundan gözaltına alındı.

2014 yılından bu yana Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'ya 6 kez gidip geldiği ve görüştüğü belirtilen avukat Ün, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından denetimli serbestlik ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olayı soruşturan Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı, hakimliğin verdiği karara itiraz edip, tutuklanmaya yönelik yakalama kararı talebinde bulundu. Bir üst sulh ceza hakimliği talebi yerinde gördü.

Hakkında tutuklama kararı bulunan Fetih Ün, dün duruşmaya girmek için Bayraklı Adliye Sarayı'na gelince, adliye karakolunda görevli polisler tarafından yakalanıp gözaltına alındı. 4. Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkartılan Fetih Ün'ün yüzüne karşı tutuklanma kararı okundu. Ün, daha sonra polis tarafından cezaevine götürüldü.