Gülistan Doku'nun ailesi: “Neden şaibeler üzerinde durulmuyor?”

233 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi yaptığı açıklamada,olayın bir an önce aydınlatılmasını istedi. Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, "Biz Gülistan'ın suyun içinde olmadığını biliyorduk” dedi.

24 Ağustos 2020 Pazartesi, 21:53
Gülistan Doku'nun ailesi: “Neden şaibeler üzerinde durulmuyor?”
Abone Ol google-news

Tunceli'de 233 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Tunceli Belediye Başkan Yardımcısı Can Ay Doğan, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı. Açıklamanın ardından sosyal medyada şüpheli olduğu iddia edilen Zaynal Abrakov, #ZaynalıKimKoruyor etiketi ile Türkiye gündemine girdi.

 Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, Seyit Rıza Meydanı'nda yaptığı açıklamada, 6 Ocak'ta kente gelerek İl Emniyet Müdürlüğü'ne kayıp ihbarında bulunduklarını ve kendilerine Gülistan'ın intihar ettiğinin aktarıldığını belirtti.

Kardeşinin intihar ettiğine inanmadıklarını dile getiren Doku, "Biz acılı bir aile olarak şunu biliyorduk, iki gün önce ben Gülistan'la görüştüm ve ikinci üniversiteyi okumayı düşündüğü için benden kitap istedi. Daha sonra 15 tatilde eve gelecek diye anneme ayakkabı, yeğenlerime toka almış. İki hafta önce de KPSS kitapları almış, 15 tatilde eve gelecek ve daha sonra da Mersin tatilini planlamıştı. Yine 4 Ocak gecesi işe giriyor. Cuma günü Gülistan'ı arıyorum 'ne yapıyorsun' diye soruyorum. 'Pazartesi sınavım var finale hazırlanıyorum abla' diyen kardeşim ne hikmetse bize intihar etti denildi" diye konuştu.

"KIZIMIZIN KATİLLERİNİN PEŞİNDEYİZ”

Doku, Uzunçayır Baraj Gölü'nde ekiplerin yoğun bir çalışma yürüttüğünü ve bir sonuç alınamadığını anlatarak, şunları söyledi:

"Biz Gülistan'ın suyun içinde olmadığını biliyorduk. Bu kadar şaibe ortada var iken su ihtimali üzerinde bu kadar duranlar, neden şu şaibeler üzerinde durmuyor? Olayın bir an önce aydınlanmasını bekliyoruz. Bizim istediğimiz artık tek şey bu olayın artık bir cinayet olayına dönüşmesi ve çözülmesidir. Aile olarak 233 gündür kentteyiz ve 227 gün boyunca suda ceset bekledik, 233 gündür de kızımızın katillerinin peşindeyiz. Biz Gülistan'ı bulmadan bu davanın, bu olayın peşini bırakmadık, bırakmayacağız."