Haftanın Sanat Çizelgesi 11 Ocak-18 Ocak

11 Ocak 2010 Pazartesi, 07:39
Abone Ol google-news

 

Sergi

GENÇ USTALAR / USTA GENÇLER adlı 100 genç sanatçının karma sergisi - 12 Ocaktan 12 Şubata dek - Mustafa Kemal Kültür Merkezinde. (0 212 351 93 94)

Ardan Özmenoğlunun Aklıma Takılan Şeyler adlı sergisi - 12 Ocaktan 30 Ocaka dek - Ekavart Galleryde. (0 212 252 81 31)

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği III. Seçme Eserler Sergisi - 15 Ocaktan 4 Şubata dek - Ortaköy Kültür Merkezi Sanat Galerisinde.

Kültür-fizik adlı sergi - 16 Ocaktan 20 Şubata dek Gallery Apelde. (0 212 292 72 36)

Claude Closkynin Yazı mı Tura mı?’ adlı sergisi - 16 Ocaktan 20 Şubata dek Akbank Sanatta. (0 212 252 35 00)

Sennur Öztapın resim sergisi - 16 Ocaktan 30 Ocaka dek Çiftehavuzlar Büyük Kulüp Resim Galerisinde.

Dünya Basın Fotoğrafları 2009’ sergisi - 12 Ocaka dek - Forum İstanbulda (0 216 472 89 30)

Sali Turanın İnsan -Doğa, Desen -Renk sergisi - 14 Ocaka dek - Galatea Art Sanat Galerisinde.

(0 212 245 33 20)

Hülya Düzenlinin Etkiler Tepkiler II adlı sergisi - 15 Ocaka dek - Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Galeri Işıkta.

(0 212 252 92 22)

Mehmet Pesenin resim sergisi - 15 Ocaka dek - Galeri Selvinde. (0 212 263 74 81)

Nihal Martlı, Burcu Yağcıoğlu, Ebru Alpagut, Hande Varsatın Ukdeadlı sergisi - 15 Ocaka dek - C.A.M Galeride. (0 212 248 81 49)

Olgu Ülkencilerin Evkızı adlı sergisi - 15 Ocaka dek - C.A.M Beyoğlu Galerisinde. (0 212 245 79 75)

Bir adlı 40’a yakın sanatçının eserinin yer aldığı sergi - 15 Ocaka dek -Tunca Sanatta. (0 212 256 96 00)

‘2010 İstanbul Güzel Sanatlar karma resim ve heykel sergisi 15 Ocaka dek - Cep Sanat Galerisinde. (0 212 292 00 38)

İstanbul Exlibris Akademisi Derneği Üyeleri Exlibris Sergisi - 15 Ocaka dek - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi Salonlarında.

İzzet Keribarın Farklı Yaklaşımlar adlı sergisi 16 Ocaka dek - Amerikan Hastanesi Sanat Galerisinde. (0 212 444 37 77)

Batılının Doğu Sevdası adlı sergi - 16 Ocaka dek - Galeri Işık Teşvikiyede. (0 212 233 12 03)

Hüseyin Ertunç resim sergi - 16 Ocaka dek Tem Sanat Galerisinde. (0 212 247 08 99)

Nuray Çiftçinin Bulut Bebek 20 Yaşında! adlı bant karikatürü sergisi - 16 Ocaka dek - Karikatürcüler Derneğinde. (0 212 513 60 61)

Yıldız Doyranın Direnme Noktası adlı sergisi - 16 Ocaka dek - Akademililer Sanat Merkezinde. (0 212 245 02 29)

Komet, Şahin Paksoy, Utku Varlık, Mahir Güven, Resül Aytemür, Mustafa Ata, Doğan Paksoyun da aralarında bulunduğu sanatçıların Islak Günler adlı sergisi - 16 Ocaka dek - Teşvikiye Sanat Galerisinde. (0 212 241 65 35)

Geçici Rahatsızlık sergisi - 17 Ocaka dek - Ümraniye Atakent Kültür Merkezinde. (0 212 245 33 20)

4. Geleneksel Yeniyıl Karma Sergisi sergisi - 19 Ocaka dek Onmara Atölye Galeride. (0 216 629 00 27)

Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Ömer Uluçun da aralarında bulunduğu sanatçıların eserleri - 20 Ocaka dek - Mac Art Galleryde. (0 212 343 85 40)

Serap Eyrenci, Tunç Tüfekçi, Sadık Altınok, Ayşe Nesrin Akören, Devrim Erbil, Eser Tezeren, Aykut Özbay, Nil Arkan Yenituna, Bora Bayer, Defne Sevin Okayın da aralarında bulunduğu sanatçıların eserleri Doğuşta Sanat-3 adlı bir sergide - 20 Ocaka dek - Doğuş Üniversitesi Hasanpaşa Yerleşkesi, Doğuş Sanat Galerisinde.

Çocuklar İçin Çağdaş Sanat sergisi - 21 Ocaka dek -Hisar Okulları Kültür Merkezinde.

Yarısı Heykel - sergisi - 23 Ocaka dek - Arte İstanbul Sanat Galerisinde. (0 212 292 80 45)

Chagall: Yaşam ve Aşk - sergisi - 24 Ocaka dek - Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesinde. (0 212 334 99 00)

Birim Aksüyekin Atların Resim Üzerindeki En Güzel Halleri sergisi - 28 Ocaka dek - Dega Sanat Galerisinde. (0 216 373 32 00)

Agun Okumuşoğlunun Yalnız Kalpler sergisi - 29 Ocaka dek - 44A Sanat Galerisinde. (0 212 233 33 80)

Özgür Korkmazgilin “+18” adlı sergisi 30 Ocaka dek Casa DellArte Galeride. (0 212 251 12 14)

Astrid Riegerin çalışmaları30 Ocaka dek Kurye Video Arşivinde (0 212 251 12 14)

Haluk Akakçe nin Masallar Gerçek Olabilir, Sizin de Başınıza Gelebilir sergisi - 30 Ocaka dek Galeristte. (0 212 244 82 30)

Ali Kazmanın Engellemeler/ Obstructions sergisi - 30 Ocaka dek Kâzım Taşkent Sanat Galerisinde. (0 212 252 47 00)

Yemek adlı resim, fotograf, heykel, video art ve seramik çalışmalarının yer aldığı sergi 30 Ocaka dek Karşı Sanat Çalışmalarında. (0 212 245 71 53)

Gül Derman, Burhan Doğançay, Hayati Mismannın da aralarında bulunduğu sanatçılardan baskı-suluboya-seramik sergisi - 31 Ocaka dek - Tolga Eti Sanat Galerisinde. (0 216 368 26 79)

Merhamet Melankolisi - sergisi - 5 Şubata dek - Siemens Sanatta. (0 212 334 11 04)

Onbin Yıllık İran Medeniyeti İkibin Yıllık Ortak Miras sergisi - 5 Şubata dek - Topkapı Sarayı Müzesi Has Ahırlar Bölümünde. (0 212 512 04 80)

Özel Koleksiyon Sergisi - 6 Şubata dek Artium Art Galleryde. (0 212 227 75 93)

Philippe PacheFigür ve Işık’ - 7 Şubata dek - Galeri InSituda. (0 212 249 02 20)

Nazan Erkmen ve Şebnem Yücenin Bir Bennudur İstanbul adlı sergisi – 9 Şubata dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisinde. (0 212 326 46 46 )

Volkan Doğarın Bir Gün Bir Fotoğraf İstanbul adlı sergisi – 9 Şubata dek Nâzım Hikmet Kültür Merkezinde. (0 216 444 22 39)

Gemi ve Deniz Sevgisi adlı sergi - 14 Şubata dek - Rahmi Koç Müzesi Fenerbahçe Vapurunda. (0 212 369 66 00)

Altunay Geciroğlunun Kültür Sentezi adlı sergisi – 14 Şubata dek Antik Cisterna Sergi Salonunda. (0 212 638 58 58)

Balkan Naci İslimyelinin Hava-Su-Toprak-Ateş ve İstanbul adlı sergisi 27 Şubata dek - İş Sanat Kibele Galerisinde. (0 212 316 15 80)

Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Ömer Uluç, Nur Koçak, Kemal Önsoy, Mehmet Gün, Bubi, Bedri Baykamdan “1980’den Baş Yapıtlar adlı sergi - 27 Şubata dek - Mac Art Galleryde. (0 212 343 85 40)

Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk sergisi - 28 Şubata dek - Sakıp Sabancı Müzesinde. (0 212 277 22 00)

Mavi Derinliklerin Gizemi sergisi - 14 Marta dek - Rahmi M. Koç Müzesinde. (0 212 369 66 00)

Yüksel Arslan - 21 Marta dek - Santralistanbulda. (0 212 311 78 09)

İstanbulu Takı-Yorum adlı takı ve heykel sergisi - 27 Marta dek - Simya Galeride. (0 212 259 77 40)

Ankara: Kara Kalpaklı Kent 1923-1938 adlı sergi 28 Marta dek - Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsünde. (0 212 334 09 00)

Türk Resim Sanatının Bir Asırlık Öyküsü II - Türk Resminde Yüzyılın Tablosu - 30 Nisana dek - Rezan Has Müzesinde. (0 212 533 65 32)

Bir Usta Bir Dünya: Sait Maden / Tasarımcı, Sanatçı, Şair…’ adlı sergi - 24 Ocak 2010a dek - Yapı Kredi Kültür Merkezi Sermet Çifter Salonunda.

(0 212 252 47 00)

Deneyimler - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonunda.

(0 212 334 73 00)


Gösteri-Söyleşi


■ ‘Kartal, Maltepe, Pendik Fotoğraf Sanat Topluluğu Maltepe Salonu Doğal Kafe’de bugün saat 20.00’de Yıldız Çelik’in katılımıyla “Güney Doğu Anadolu’dan Gülen Yüzler Projesi” ile ilgili söyleşi gerçekleştirilecek.

■ ‘İTÜ Taşkışla Binası’nda çarşamba günü saat 18.30’da, Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında düzenlenen İstanbul Söyleşileri’nde Prof. Dr. Feridun Emecen’in “İstanbul’un Unutulan Bir Başka Yüzü: Lanetli Başkent” başlıklı konuşması yapılacak. (0 212 292 76 05)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 19.30’da Aziz Yardımlı’nın düzenlediği “Hegel’in Tarih Felsefesi - Noesis Felsefe Atölyesi”, perşembe günü saat 20.30’da Neslihan Yavuzer Behmuaras ile “Müzikle Hayatın Keşfi” adlı söyleşi gerçekleştirilecek.(0 216 386 29 49)

■ ‘Beşiktaş Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 21.00’de “Ata Demirer”, pazar günü saat 21.00’de “Caveman - Mağara Adamı” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 327 24 27)

■ ‘Akbank Sanat’ta perşembe günü saat 18.30’da Fuat Erman’ın düzenlediği “Psikanaliz ve Sinema, Tek Taraflı Bir Aşkın Öyküsü” adlı sanat atölyesi gerçekleştirilecek. (0 212 252 35 00)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Yavuz Seçkin: 2010 Model Stand Up” adlı gösteri gerçekleştirilecek.(0 216 386 29 49)

■ ‘İstanbul Modern Sinema’da cumartesi günü saat 15.00’te Elif Kurtoğlu, Prof. Dr. Şükran Esen ve Murat Şeker’in katılımıyla “Türk Filmlerinde Meta-Sinema” adlı söyleşi gerçekleştirilecek. (0 212 334 73 00)

■ ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da cuma, cumartesi günü saat 21.00’de ve pazar günü saat 15.00’te “Belarus Devlet Dans Topluluğu”nun dans gösterisi sahnelenecek.

(0 212 286 66 86)


Tiyatro

■ Devlet Tiyatroları Şişli Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Rita’nın Şarkısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00’de, pazar 15.00’te, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Yağmur Ağacı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 13.00’te, cumartesi pazar ise 12.00 ve 14.00’te, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Annemin Cesareti” çarşamba, perşembe, cumartesi 20.00’de, pazar ise 15.00’te, Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde “Kül Bellek” salı cuma 20.00’de, Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00’de, pazar ise 15.00’te, Küçük Çekmece Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00’de, pazar 15.00’te, Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Fesleğen Çıkmazı” cuma 20.00’de cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te izlenebilir. (0 212 292 39 00 )

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Balıkesir Muhasebecisi” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, perşembe cuma 20.30’da, “Sokak Kedileri” cumartesi pazar 11.00’de, GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Büyüyünce Ne Olacaksın” perşembe cuma 13.30’da, “İyi Geceler” perşembe cuma 10.30’da, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, “Şahmeran” cumartesi pazar 11.00’de, Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe cuma 10.30’da, “Benim Arkadaşım Yok” perşembe cuma 13.30’da, Haldun Taner Sahnesi’nde “Düşüş” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, “Boya Benek” cumartesi pazar 11.00’de, Ümraniye Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, “Karagöz Geri Döndü” cumartesi pazar 11.00’de, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Mefisto” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gizli Oturum” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe cuma 20.30’da cumartesi 15.00 ve 20.30’da, “Kazuu” cumartesi pazar 11.00’de izlenebilir. (0 212 246 06 28)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Yunus Emre Sahnesi’nde “Yağmurcu” çarşamba 20.30’da, “Gül’e Ağıt” perşembe cuma 20.30’da, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00’de, “Tersine Dünya” cumartesi 20.30’da, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” salı 20.30’da, “Dolu Düşün Boş Konuş” çarşamba 20.30’da izlenebilir. (0 212 661 38 5)

■ Ortaoyuncular’da “Ruhundan Tramvay Geçen Adam” adlı oyun perşembe, cuma, cumartesi 20.00’de, pazar ise 18.00’de izlenebilir. (0 212 251 18 65)

■ Oyun Atölyesi’nde “7” (Şekspir Müzikali) perşembe, cuma, cumartesi 20.30’da pazar ise 18.00’de izlenebilir. (0 216 345 39 39)

■ Kenter Tiyatrosu’nda İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun “Kod Adı Kongo” adlı oyunu salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de pazar ise 15.00’te izlenebilir. (0 212 246 35 89)

■ Tiyatro Pera’da “Venedik Taciri” cuma, cumartesi 20.00’de, Tiyatro Pera’nın “Dobrinja’da Düğün” adlı oyunu ise pazar 16.00’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0 212 245 44 60)

■ Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Ne Münasebet” cumartesi 20.30’da; “Mustafam Kemalim” pazar 15.30’da; “Adalet Pantolonun Kemeridir” cumartesi 20.30’da; Savaş Dinçel Sahnesi’nde ise cumartesi 18.30’da “Pilatesim Geldi” izlenebilir. (0 216 450 03 41)

■ Kumbaracı50 Sahnesi’nde Altıdan Sonra Tiyatro’nun “Öldün, Duydun mu?” adlı oyunu cumartesi 16.00 ve 20.30’da, Tiyatro Gerçek’in “Van Gogh” adlı oyunu çarşamba 20.30’da, Tiyatrotem’in “Hakiki Gala” adlı oyunu perşembe 20.30’da, Tiyatro Hal’in “Eksik” adlı oyunu bugün 20.30’da izlenebilir. (0 212 243 50 51)

■ Semaver Kumpanya’nın “Lurcin Sokağı Cinayeti” adlı oyunu cumartesi 20.00’de Küçükçekmece Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde, “Murtaza” cuma 20.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 585 59 35)

■ Tiyatro Z’de “Hesap Lütfen” adlı oyun perşembe, cumartesi 20.30’da. (0 212 249 16 65)

■ Tiyatro Kedi’nin “Pazar Günkü Cinayet” adlı oyunu çarşamba 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde, cuma 20.30’da Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde, cumartesi 20.30’da Marmara Üniversitesi’nde izlenebilir.

(0 212 257 79 36)

■ Akbank Sanat’ta Yeni Kuşak Tiyatro’nun “Şeylerin Şekli” cuma 17.00’de.

(0 212 252 35 00)

■ Bulunmaz Tiyatro’da pazar günü saat 18.00’de “Yalnızlığın Hüznü” adlı oyun izlenebilir.

(0 212 513 47 32)

 

Opera-Bale

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 20.00’de “Figaro’nun Düğünü” adlı opera, pazar günü saat 17.00’de “Hayatın İçinden” adlı bale sahnelenecek. (0 216 346 15 31)

 

Müzik

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası’ nda bugün ‘Atilla Aldemir - Benyamin Sönmez - Sabri Tuluğ Tırpan’ konseri izlenebilir.

(0 216 346 15 31)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün ‘Piatango-Piazzolla Project’ ve ‘Cingi’, yarın ‘Hale Caneroğlu’ ve ‘Deep’, çarşamba günü ‘Demir Demirkan’ ve ‘Özge Fışkın’, perşembe günü ‘JAZZEEBA ON AIR’ ve ‘Nefes’, cuma günü ‘Mirkelam & Kargo’, cumartesi günü ‘Soul Stuff’, pazar günü ‘Galactica’ konseri izlenebilir.

(0 212 244 25 58)

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün ‘Amir El-Saffar & Hakan Ali Toker’, yarın ‘Bora Çeliker Quartet’, çarşamba günü ‘Acous-tet’, perşembe günü ‘Elif Çağlar, Curly Trio’, cuma günü ‘Emre Kayhan 5tet’, cumartesi günü ‘Sibel Köse Quartet’ konseri izlenebilir.

(0 212 244 63 27)

■ ‘Babylon’da bugün ve yarın ‘Sakız Adası’ndan Paleo Rembetiko’, perşembe günü ‘Yasemin Mori’, cuma günü ‘Rupa & The April Fishes ~ Presenting “Este Mundo”, cumartesi günü ‘Goldie’ konseri izlenebilir.

(0 212 292 73 68)

■ ‘İstanbul Jazz Center’da yarın ‘Aytek Şermet Bizz Band’, cuma ve cumartesi günü ‘Edith Piaf şarkılarıyla Olivier Ker Ourio Quartet’ konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde yarın ‘İslam Manafov’, pazar günü ‘Candaş Orkestrası’ konseri izlenebilir.(0 216 386 29 49)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü ‘Academy of St Martin in the Fields, Sir Neville Marriner - Daniel Müller Schott’, perşembe günü ‘Academy of St Martin in the Fields, Sir Neville Marriner - Sergei Nakarikakov’, cumartesi günü ‘ Arif Sağ - Sabahat Akkiraz “Bir Sevdadır Türkü” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Notre Dame de Sion Lisesi Gösteri Salonu’nda perşembe günü ‘Michel Dalberto’ konseri izlenebilir.

(0 212 219 16 97)

■ ‘Akbank Sanat’ta Barok Günleri kapsamında perşembe günü ‘Jesenka Balic Zunic - Manami Haraguchi’, cumartesi günü ‘Engin Gürkey Perküsyon Topluluğu’ ve ‘Kent Mete’ konseri izlenebilir.

(0 212 252 35 00)

■ ‘Ghetto’da perşembe günü ‘Gevende’, cuma günü ‘Meyhane’de Müslüm Gürses’, cumartesi günü ‘Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars feat. Lenia Diaz(Cuba)’ konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Gitar Cafe’de cumartesi günü ‘LATERNA - Ege’nin İki Yakasından’ konseri izlenebilir. (0 216 348 60 55)