Hani beka sorunu vardı? AKP-MHP oylarıyla reddedildi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Cumhur İttifakı'nın mitinglerde gündeme getirdiği 'Beka sorunu' ile ilgili Meclis araştırması için önerge verdi. Ancak, önerge 'Beka sorunu var' diyen AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

19 Şubat 2019 Salı, 10:35
Abone Ol google-news

Cumhur İttifakı, 31 Mart yerel seçimlerinin Türkiye'nin beka meselesi olduğunu belirterek oy istiyor. Muhalefet ise 'Türkiye'nin beka sorunu yok, AKP'nin beka sorunu var' diye karşılık veriyor. 

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, “Bu iş lâfla olmaz. En yetkili kurum olan Yüce Meclis, beka konusunu araştırıp milletimize açıklasın” diyerek Meclis araştırması için önerge verdi. Ancak önerge AKP ve MHP'lilerin oyları ile reddedildi. 

Konuyu köşesine taşıyan Sözcü yazarı Rahmi Turan, Çıray ile görüştü. Çıray'a, “Ne demek oluyor bu?” diye soan Turan'ın aldığı yanıt şöyle: “Ülkemizin bin bir sorunu var ama ‘Beka meselesi, millet için ölümcül bir sorunun varlığını' ifade eder. Önergemize ret oyu verdiklerine göre ‘Beka sorunu var' diyen iktidarla ortağı inandırıcılıklarını kaybettiler. Meğerse bu onların sadece bir seçim malzemesiymiş!”

<haber-yatay:1240047,1236701,1235290>