Hatay'da inanılmaz olay: Abisine kızdı, yeğenini kaçırdı

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 16 Kasım günü halası tarafından kaçırılan 5 yaşındaki kız çocuğu polisin yaptığı baskınla otogarda bulundu. Hala ve yanındaki kişi gözaltına alındı.

22 Kasım 2018 Perşembe, 17:20
Abone Ol google-news
<video:1148587>

Dörtyol ilçesinde 16 Kasım Cuma günü kaybolan 5 yaşındaki Aslı Dişçi'nin Adana'da olduğu ve halası Asiye Dişçi (20) tarafından kaçırıldığı ihbarı üzerine Adana polisi harekete geçti.

Yapılan çalışma sonucunda çocuğun halası ve yanındaki arkadaşı Levent Can (21) isimli kişi tarafından Yüreğir Otogarına götürüldüğü buradan da Ceyhan ilçesine gidecekleri bilgisine ulaşıldı. Bu bilgi üzerine otogara gelen polis, Ceyhan'a gidecek bütün otobüsleri tek tek aradı. Polis otobüslerin birinde kız çocuğu, halası ve Levent Can'ı buldu. Polis çocuğu alırken, halası ve yanındaki kişiye de gözaltına aldı.

Akıncılar Polis Merkezi'ne götürülen hala, ağabeyi ile tartıştıklarını bu nedenle yeğeni ile gezmeye çıktıklarını onu kaçırmadığını ileri sürdü. Levent Can'ın ise kaçırma olayıyla alakası olmadığını hiç bir şeyden haberi olmadığını söyledi.

Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine verilen Aslı Dişçi, ailesine teslim edildi. Hala ile yanındaki arkadaşı da adli tıp biriminde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Hatay'ın Dörtyol ilçesine götürüldü.