Havalar ısınıyor

Yurt genelinde görülen yağışlı havanın bugün yurdu terk etmesiyle birlikte, hava sıcaklığı yurdun iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak. Rüzgarın, yurdun iç ve batı kesimlerinde güney ve güneydoğu, doğu bölgelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Yayınlanma: 11.12.2008 - 09:58
Abone Ol google-news

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, yağışlı havanın, sabah saatlerinde Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde devam ettikten sonra yurdu terk etmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı yurdun iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, yurdun iç ve batı kesimlerinde güney ve güneydoğu, doğu bölgelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

 

Bölge bölge hava tahmini

Marmara Bölgesi: Parçalı ve az bulutlu, zamanla bölgenin batısı çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde doğu kesimlerinde hafif sis görülecek.

Ege Bölgesi: Az bulutlu, zamanla kıyıları parçalı çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis görülecek.

Akdeniz Bölgesi: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis görülecek.

İç Anadolu Bölgesi: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis görülecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis görülecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Rize ve Artvin çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis görülecek.

Doğu Anadolu Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Ardahan çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis görülecek.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Öte yandan, sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis görüleceğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgilerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.


En Çok Okunan Haberler