HDP'li Beştaş: Kırmızı çizgi aşıldı

HDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, "Valla Fırat'ın batısına geçişi 'kırmızı çizgi' diye nitelendirmiştiniz ama, kırmızı çizgi aşıldı." dedi.

27 Aralık 2015 Pazar, 15:26
Abone Ol google-news

Önümüzdeki ay yapılacak olan HDP Genel Kongresi öncesi düzenlenen konferansta konuşan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, OSD güçlerinin Fırat'ın batısına geçtiğini belirterek, "Biz Adana'dan Ankara'ya şunu söyleyelim. Valla Fırat'ın batısına geçişi kırmızı çizgi diye nitelendirmiştiniz ama kırmızı çizgi aşıldı. Bunun önünde asla duramayacaksınız. Özgürlük güçleri bu mücadelelerini ve direnişlerini daha da büyüterek devam ettirecekler" dedi.

"BİZİ HAİN İLAN EDENLER..."

HDP heyetinin Rusya'ya yaptığı ziyareti de değerlendiren Beştaş, "Ziyaret etrafında kıyamet koparanlar, bizi hain ilan edenler, Putin'le bir telefon görüşmesi yapmak için, Lavrov'la koridorda karşılaşmak için inanılmaz hamleler yaptılar. Ama kendileri görüşemedi ya bizim görüşmemize de tahammül edemiyorlar. Biz gerçekten dış politikanın bu kadarda iki yüzlü bir arka plana dayandığını ve bizim dış politikamızın AKP iktidarının çizdiği sınırlara bağlı kalmak olmadığını bir kez daha ifade etmek istiyoruz" diye konuştu.