'Her yerinden öpüyorum Rüştü' UEFA'nın listesine girdi

UEFA.com maç anlatan spikerleri ve yorumcuların coştukları anlarda söylediği efsane olmuş sözlerin derlendiği bir haber yaptı. Listede Türkiye'den de 4 an yer aldı.

Yayınlanma: 21.07.2014 - 11:58
Abone Ol google-news

Spiker Emre Tilev'in Beşiktaş'ın Stoke City ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçında Ricardo Quaresma'nın şutunun direkten dönmesi üzerine kullandığı "Kim koydu o direği oraya!" ifadesi listede yer aldı.

Diğer bir yorum ise Ertem Şener'e ait. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United'ı 25 Kasım 2009'da 1-0 mağlup ettiği maçta kullandığı "Tebrikler Rüştü. Ellerinden, her yerinden öpüyorum Rüştü."

Listeye giren diğer ifade ise Can Bartu'ya ait. Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında yorumculuk yapan Can Bartu, Beşiktaşlı Alan Walsh için maçın ikinci yarısında şu ifadeleri kullanır: "Walsh'un ikinci yarıda oyna hiç etkisini göremedim. Onu oyunda hiç göremedim." Can Bartu haklıydı, ancak bunun sebebi Alan Walsh'ın ikinci yarıda oyundan çıkarılmış olmasıydı.

Bir başka ifade ise Ümit Aktan'a ait. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turunda FC Sion'un 4-1 yendiği maçı anlatan Ümit Aktan'ın kullandığı "FC Sion'un adı bu geceden sonra DepreSYON olmalı" yorumu. (CNN Türk)


En Çok Okunan Haberler