Iğdır'da polise bombalı tuzak: 13 şehit

Iğdır'daki Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda 13 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı.

08 Eylül 2015 Salı, 10:00
Abone Ol google-news

<video:363727>

 


Iğdır'daki Dilucu Sınır Kapısı'nda çalışan memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda, şehit olan polis sayısı 13'e çıktı.

Türkiye ile Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Bölgesi arasındaki Dilucu Sınır Kapısı'nda görev yapan gümrük memurlarının işe gidişlerinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerine yönelik saldırı düzenlendi.

Polis ekibinin Hasanhan köyü mevkisinden geçişi sırasında daha önceden yola yerleştirilmiş patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen saldırıda, 12 polisin şehit olduğu, 2 polisin de yaralandığı belirtildi.

Yaralı polis memurları, Iğdır Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Saldırıda yaralan 2 polisten 1'inin daha hayatını kaybetmesiyle şehit olan polis sayısı 13'e yükseldi.

ŞEHİT OLAN POLİSLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Bu arada, Iğdır'daki izinli sağlık personeli, yaralılara müdahale için göreve çağrıldı. Çok sayıda vatandaş da kan ihtiyacı için Iğdır Devlet Hastanesi'ne geldi.

Bölgede saldırı sonrası başlatılan operasyonlara devam ediliyor.

2 kişi yakalandı

Öte yandan, Iğdır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Olay akabinde başlatılan operasyonda, olayla ilgisi olduğu düşünülen 2 kişi yakalanmış ve operasyonlar devam etmektedir" denildi.

IĞDIR DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDEN SON FOTOĞRAFLAR