İki ayrı patlamada yaralanan iki asker, hastanede şehit oldu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Ünal ve İran sınırında yaralanan bir asker tedavi gördükleri hastanelerde şehit oldu.

11 Mayıs 2017 Perşembe, 11:23
Abone Ol google-news

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 9 Mayıs'ta PKK'ye Çatalca köyü civarında mayın arama tarama faaliyeti sırasında mayın patlaması sonucu ağır yaralanan Ünal, Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitirdi.

SINIRDA YARALANAN ASKER ŞEHİT OLDU

Türkiye - İran sınırında PKK'lilerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanan asker hastanede şehit oldu.

TSK'den yapılan açıklamada, "09 Mayıs 2017 tarihinde Hakkari Şemdinli İran hudut hattında icra edilen operasyonda mayın-EYP araması esnasında bölücü terör örgütü tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan bir kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 11 Mayıs 2017 tarihinde gece saatlerinde şehit olmuştur" denildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; tedavileri süren diğer kahraman silah arkadaşlarımıza ise acil şifalar dileriz" ifadesi kullanıldı.

Şehidin naaşı, doğum yeri olan Ortaköy ilçesine bağlı Karahacip köyünde ikindi vakti toprağa verilecek.