İki ittifak iki sofra: Birbirinden çarpıcı yorumlar

Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun iftar sofrası ile Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan’ın iftar sofrasının karşılaştırılması sosyal medyada birbirinden çarpıcı yorumlara yol açtı.

10 Mayıs 2021 Pazartesi, 11:13
İki ittifak iki sofra: Birbirinden çarpıcı yorumlar
Abone Ol google-news

Dün (9 Mayıs) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşener ile iftar yemeğinde bir araya gelmişti. 15 Nisan'da da AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli birlikte iftar yemeği yemişti.

Millet İttifakı temsilcilerinin iftar yemeğinde buluşmaları bizzat Kılıçdaroğlu ve Akşener tarafından sosyal medyada paylaşılırken ile Cumhur İttifakının temsilcilerinin iftar yemeği, T.C. Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter’dan hesabından paylaşılmıştı.

Twitter’da yaptıkları paylaşımda Akşener, “Gösterdikleri misafirperverlik için kendilerine teşekkür ediyorum” derken Kılıçdaroğlu, "Meral Hanım’ın Anneler Günü’nü de kutladım. Hayatın manevi zenginlikleri hepimizin olsun!" ifadelerini kullanmıştı. Cumhurbaşkanlığı Twitter hesabında ise “Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Özbek Otağı'nda iftarda bir araya geldi” denilmişti.

İKİ İTTİFAK İKİ SOFRA

Sosyal medyada paylaşılan iki ittifakın farklı iftar sofrasına birbirinden çarpıcı yorumlar geldi. Kılıçdaroğlu ile Akşener’in sofrası sade ve doğal bulunurken, Erdoğan ile Bahçeli’nin sofrası şatafatlı ve karmaşık olarak değerlendirildi.

Fotoğrafı karşılaştıran kullanıcılardan biri “Biri karnı aç, gözü tokların masası, diğeri karnı tok, gözü açların masası” diye yorum yaptı. Bir yurttaş sadece “Ev/saray” notunu düşerken bir diğeri “Beyaz örtülü masa milletin Sofrasını temsil ediyor. Diğeri ise şaşaa ve zenginlikten ve hayallerine kavuşanları temsil ediyor.” dedi.

İşte sosyal medyada iki fotoğrafa gelen yorumlar: