İki partiden CHP'yi destekleme açıklaması

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi (TSİP) ve Devrimci Halk Partisi (DHP), seçimlerde CHP'yi destekleme kararı aldı.

06 Nisan 2015 Pazartesi, 13:11
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TSİP Genel Başkanı Turgut Koçak ile DHP Genel Başkanı Celal Özcan, seçimlerde CHP'yi destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

CHP'yi destekleme kararına ilişkin, Turgut Koçak, AKP'nin karşısındaki tek alternatifin CHP olduğunu, bu seçimlerde CHP'nin desteklenmesinin yaşamsal önem taşıdığını ifade etti. Celal Özcan da cumhuriyetin kazanımlarına 13 yıldır ara verildiğini savunarak, seçimlerde tüm devrimci, sol, sosyalist kesime, CHP'yi destekleme çağrısında bulundu.

'TÜRKİYE'NİN EN KÖKLÜ KULÜPLERİNDEN BİRİSİ SALDIRIYA UĞRADI BU BİR TESADÜF DEĞİL'

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ağbaba, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırıya ilişkin, "Türkiye'nin en köklü kulüplerinden birisi saldırıya uğradı. Bu bir tesadüf değil. Otobüsteki bütün Fenerbahçeliler hedef alındı. Bu konu mutlaka araştırılmalı. Ayrıca kulüp başkanlarının gerilim yaratacak açıklamaları da son bulmalı. Bu konuda Futbol Federasyonu'na da önemli görevler düşüyor" ifadelerini kullandı.

'ŞAFAK PAVEY'İN PARTİMİZDE MİLLETVEKİLİ OLARAK DEVAM ETMESİ BİZİM İÇİN OLUMLU'

Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in yeniden aday gösterileceğine ilişkin soruya, "Önemli bir siyasetçi. Partimizde milletvekili olarak devam etmesi bizim için olumlu. Destekleriz" diye yanıt verdi.