İl Başkanları Baykal'a gidecek

Ankara'da toplanan CHP'li il başkanları, Deniz Baykal'ı ziyaret edecek. İl başkanları toplantısı devam ederken Baykal'a randevu talebi iletildi. Toplantının bitmesinin ardından il başkanları Baykal'ı evinde ziyaret edecek.

18 Mayıs 2010 Salı, 12:24
Abone Ol google-news

İl başkanları toplantısında Hatay İl Başkanı Halef Tiftikçi'nin, "Çıkışta Sayın Baykal'ı ziyaret edelim" önerisi doğrultusunda Deniz Baykal'ı ziyaret etme kararı alındı. Genel Başkanvekili Cevdet Selvi, Baykal'a toplantının bitmesinin ardından il başkanlarının ziyaret etmek istedikleri notunu iletti. Genel Merkez'de Baykal'ın evine gitmek için otobüsler de hazırlatıldı.


Sav'ın cevap vermediği soru

İzmir İl Başkanı Ekrem Bulgun, toplantıda Deniz Baykal'ı desteklerken, "Deniz Bey'i arayalım ya da danışalım" teklifini getirdi. Ancak Genel Sekreter Önder Sav, bu öneriye herhangi bir yanıt vermedi.

Edinilen bilgiye göre toplantıda il başkanlarının büyük bir bölümü Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdi. Deniz Baykal'ın tekrar aday olması yönünde ise Adana, Antalya, Ağrı, İzmir il başkanları görüş bildirdi. Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Değer, herhangi bir yorum yapmazken, Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı da toplantıda konuşmadı. Bazı il başkanları da, "Genel Başkan isterse Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyelim" önerisini dile getirdi.