İMA Mezuniyet Sergisi açıldı

İMA Mezuniyet Sergisi açılışı, tarihi Sadrazam Sait Paşa Konağı’nda 'hayal kur, yap, paylaş' temasıyla gerçekleştirildi.

26 Haziran 2015 Cuma, 10:46
Abone Ol google-news

İstanbul Moda Akademisi 2014-2015 eğitim yılı öğrencilerinin “Mezuniyet Sergisi” açıldı.

İMA öğrencilerinin yıl boyunca hazırladıkları tüm başarılı işlerin “DREAM IT, MAKE IT, SHARE IT” teması ile sunulduğu Mezuniyet Sergisi’nin açılışında; İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İHKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Atik, İHKİB Yönetim Kurulu üyeleri, İTKİB Eğitim Araştırma ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Jale Tuncel, Başkan Yardımcısı Cemal Bayazıt, İMA Direktörü Seda Lafçı, İMA yönetim kurulu ve akademik kadrosunun yanı sıra OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin ile IMG Direktörü Banu Bölen, moda tasarımcısı Niyazi Erdoğan, moda tasarımcısı Tolga Turan’ da bulundu.

2014-2015 Eğitim Dönemi Moda Tasarımı mezunlarını verdi

2014-2015 eğitim döneminin tamamlandığı İMA’ da, Moda Tasarımı bölümlerinden mezun olan öğrencilere diplomaları verildi.

Mezuniyet sergisinde yarı ve tam zamanlı Moda Tasarımı öğrencilerinin skechbookları, tasarımları ve katalog çekimleri, Moda Editörlüğü öğrencilerinin dergileri, Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı öğrencilerinin vitrin tasarımları, Moda Fotoğrafçılığı ve Styling öğrencilerinin çekimlerinden fotoğraflar, Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme öğrencilerinin yıl içinde yaptıkları çalışmalar sergileniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serginin konsep geliştirmesi İMA Akademik Bölüm kadrosundan Raf Stemans, Melis Karapança Örün, Burcu Yıldırım tarafından gerçekleştirilirken; İMA Akademik Direktörü Eda Dorman, "Yeni trend gençlerin tasarımlarını hayal edip uygulamaları ve sosyal medyada paylaşmaları, yeni nesil geleceği tasarlıyor. O yüzden de mottomuzu 'dream it, make it, share it' olarak belirledik" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015 Mezuniyet Sergisi, İMA’nın Teşvikiye Caddesi No:10/1 Nişantaşı adresinde bulunan Sadrazam Sait Paşa Konağı’ndaki binasında yaz boyunca ziyarete açık olacak.