İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İBB'deki işten çıkarmalarla ilgili 'Bizim de yapacaklarımız var' sözlerine İmamoğlu 'Ben ima uzmanı değilim. Ne yapacak bilemem. İşe alacaksa buyursun alsın, mutlu olurum' dedi.

02 Eylül 2019 Pazartesi, 13:17
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt
Abone Ol google-news

<video:1561053>

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamarından satır başları şöyle;

İmamoğlu'ndan Türk ve Mızraklı ile bir araya geldiğinde sarf ettiği 'Aynı yerdeyiz' sözlerine açıklama

O vatandaşlarımız başvurularını yaptılar. Engel yok diyen YSK. Bir suçu varsa neden dışarıda? Diyarbakır benim, İstanbul benim, her yurttaşın olduğu gibi hepsi bizim. Aynı yerdeyiz, aynı gemideyiz. Yapılan iş yanlıştır. Bu yanlışı düzeltin ki birilerinin eline fırsat geçmesin. 

Diyarbakır ziyaretinde '' Teröristler ile görüştü'' açıklamaları

''Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşları ile görüştüm.Kameraların önünde görüştüm. Türkiye Cumhuriyeti'nin belediyesinde seçilmiş belediye başkanı ile görüştüm. Bizim şehrimizi yöneten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile görüştüm Kim terörist, kim terör örgütü ile üye bu ispat ister, bu iftira içerir çok acı ve gerçekten şaşkın şekilde bu süreci izliyorum ve üzülüyorum.''

''Kapalı kapılar ardında görüşme adetimiz yoktur herşey kameralar önündeydi.''

Atatürk portresi hediye etmesi 

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladık bir gün önce. Mustafa Kemal Atatürk bu yurdun bize kazandırılmasının öncüsü. Sadece belediye başkanlığımda değil öncesinde de bunu hissettim. Daha önce birileri hediye etmediyse onun sorunu ama ben gittiğim yere bu ve bunun gibi simgesel hediyeler götüren biriyim. 82 milyon insanın bir değeri önderi olarak bütün Türkiye'nin topyekûn mücadele vermiş bir milletin öncüsü olarak o fotoğrafı Diyarbakır'da paylaştım.

Makam odamdaki tablonun benzerini paylaşmak istedim. Gayette memnun oldular. Gittiğim her yere de götürmeye gayret edeceğim.

<haber-yatay:1559761,1561071>

<video:1561001>

İSPARK

Büyükşehir belediyesi İstanbul'un en zengin kurumu mu? O kadar kira öder mi? Bu sabah saat 4'te başladı toplantımız. Çok ihmal çok israf var. Tek tek açıklayacağız. Ne yazık ki olacak. Keşke olmasaydı. 

Bu bir finansal düzenlemeyle ilgili bir çalışma. Burada bir sistem hatası var. Bakın seçimde bangır bangır zarar etmiyor denen kurumu teslim almamızdan itibaren 18 milyon zararı var. 60 binin üzerinde ücretsiz ve indirimli yararlanan araç sayısı var. Derhal talimat verdim, tespit edilsin dedim. 3 bin değil, 5 bin değil, 60 bin. Ücretsiz diyorum, indirimli diyorum. Tümünü elden geçireceğiz. Hangi çağda yaşıyoruz, elden ücret. Burada bir kaçak var, sorun var. 

Bir zam çalışması elbette olacaktır. Şu an itibarıyla yoktur. Sistem hatasıyla ilgili bazı yerlerde uygulama eksikliği olmuştur. Varsa vatandaşların fazla tahsilatları iade edilecektir.

Ekim itibariyle tahsilat sistemi başlatacağız. Geçici bir dönem teşvik edilmesi için, kredi kartıyla 9 lira ödeyeceksiniz. Sistemin işlemediği bazı otoparklar var. Verimsiz kullanılıyor. Bunlarla ilgili düzenlemeler başlatacağız. Benim İSPARK'ım neden zarar etsin.

Ayda 2-3 milyon zarar ediyor. Bir zam çalışması elbette olacaktır ancak şu anda yoktur.

İşe alım konusunda en uygun sistemi uygulayacağız

18 Nisan'da göreve başladım. Duyduk mu 'İstanbul Belediyesi 2 bin kişi işe alacak?' Duyduk mu? Ben görevi devraldığımda maaş ödeyecek para yoktu. Ben iddia ediyorum.. Halamın oğlu, dayımın kızı, giyimi kuşamı... Beni ilgilendirmiyor. İşe alım konusunda en uygun sistemi uygulayacağız. Adil olacağız.

Kimse bana torpilci, partizan belediye başkanı diyemeyecek.

Erdoğan'ın İBB'deki işten çıkarmalarla ilgili 'Bizim de yapacaklarımız var' sözlerine

Ben tabii Cumhurbaşkanının hangi imada bulunduğunu anlayamam çünkü ima uzmanı değilim. Ne yapacak bilemem. İşe alacaksa buyursun alsın, mutlu olurum. Çıkarılanları alsın bir kuruma ben de mutlu olurum. Ülke işsizlikte en acı günlerini yaşıyor. Bunun en acı faturası da İstanbul'da yaşanıyor. İmayı yorumluyorum sadece, keşke 200 değil 200 bin kişiyi işe alsa keşke Sayın Cumhurbaşkanı.

Şahsıma 18 makam tespit ettik. Ben yetmez dedim daha fazla istiyorum dedim. Benim yüz binlerce makamım var. Her vatandaşımızın evi benim makamım. Yetmez bana dedim 18 makam. Dolayısıyla bir tasarruf da orada yapacağım.