İnce'den yeni Demirtaş açıklaması

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce “İkinci turda Kürt seçmen size destek verir mi?” sorusuna cezaevinde ziyaret ettiği Selahattin Demirtaş’ın “Ben burada yan gelip yatıyorum, diğer Cumhurbaşkanı adayları çalışıp duruyor” esprisini hatırlatarak yanıt verdi. İnce, Diyarbakır’a gittiğinde Demirtaş’ın ailesini ziyaret edeceğini de söyledi.

24 Mayıs 2018 Perşembe, 14:11
Abone Ol google-news

İnce, önceki akşam AB ülkelerinin Ankara’daki Büyükelçileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Burada gazetecilerin sorularına da cevap veren İnce, cezaevinde ziyaret ettiği Selahattin Demirtaş’ın ailesini de Diyarbakır’a gittiğinde ziyaret edeceğini de söyledi.

Sözcü'de yer alan haber şöyle: Muharrem İnce,  seçim mitingi için Diyarbakır’a gittiğinde de Demirtaş’ın ailesini ziyaret edeceğini ifade etti. Yemekte Büyükelçilere, Demirtaş’ın kendisine “ortada bir haksızlık var; Ben burada yan gelip yatıyorum, diğer Cumhurbaşkanı adayları çalışıp duruyor” esprisini yaptığını, “tüm cumhurbaşkanı adayları birer hafta gelip benim yerime yatsın, ben de çalışayım” dediğini de anlattı ve “Ben de kendisine ben gelir bir hafta yatarım” dediğini aktardı. İnce,  Diyarbakır’a gittiğinde  Selahattin Demirtaş’ın ailesini de ziyaret edeceğini de söyledi