iPhone 7 suya dayanıklı olacak!

iPhone 7 suya dayanıklı olacak iddialarına bir yenisi daha eklendi. Apple bu sefer kararlı görünüyor. Su geçirmez iPhone 2016’da gelecek!

31 Aralık 2015 Perşembe, 23:04
Abone Ol google-news

iPhone 6 serisinde yaşanan bükülme ve sudan çok çabuk etkilenme krizi, iPhone 6s ailesinde ortadan kalmıştı. Hatta bir inceleme videosunda iPhone 6s, suyun altında dakikalarca kalmayı başararak dikkat çekmişti. Bu olay “Su geçirmez iPhone” fikrini ortaya çıkardı. Şimdi iddialar kuvvetleniyor.


iPhone 7 suya dayanıklı mı olacak?
Ortaya çıkan çok sayıda iddiaya bu sefer Çin’den bir yenisi eklendi. İddialar iPhone 7 suya dayanıklı olacak mı? Sorusunu akıllara getiriyor. Apple’ın tedarikçilerinden biri olan Catcher Technology isimli firma, iPhone kasalarının yaklaşık %35’lik bir kısmını üretiyor. Dolayısıyla bazı bilgilere basın mensuplarından önce ulaşabiliyor. Firmanın iddiasına göre Apple, iPhone 5 modelinden bu yana kullanılan anten çizgilerini ortadan kaldırıyor. Anten çizgilerinin ortadan kaldırılması, cihazın gövdesinde daha az ek parça ve yekpare gövde anlamına geliyor.
Anten çizgilerinin ortadan kaldırılması, daha önce basına sızan bilgilerle birlikte düşünüldüğünde su geçirmezlik iddiasını güçlendiriyor. Apple, iPhone 6s ailesinde bir çeşit conta kullanarak sıvı temasını bir miktar önlemeye çalışmıştı. Ayrıca önemli devreler üzerine yerleştirilen süngerimsi maddeler de yine dikkat çekmiş ve bunlar su geçirmezlik konusunda bir ön çalışma olarak kabul edilmişti. Son bir iddia ise Lightning portu hakkında ortaya çıkmıştı. Apple’ın başvurusunu yaptığı bir patente göre, şarj kablosu takılı değilken, port bir çeşit esnek plastik madde ile arkadan kapatılıyor böylece sıvı teması engellenebiliyordu.

Galaxy S7 Edge rafa kaldırılabilir!