IŞiD Gaziantep’te dokunulmaz oldu

Canlı bombaların Türkiye’ye giriş yaptıkları kentte yalnızca polisin değil yargının da IŞİD’i etkisiz hale getirecek bir tutumdan uzak olduğu ortaya çıktı

23 Ekim 2015 Cuma, 22:30
Abone Ol google-news

Ankara’daki katliamı gerçekleştirenlerle birlikte halen yakalanmayan canlı bombaların Türkiye’ye giriş yaptıkları Gaziantep’te yalnızca polisin değil yargının da IŞİD’i etkisiz hale getirecek bir tutumdan uzak olduğu ortaya çıktı. İşte bölgede görev yapan güvenlik birimlerinin verdiği ilginç bilgiler:

YILGINLIK VAR

Kilis’in Elbeyi mıntıkasından girip Doğanpınar mevkiinden geçerek Gaziantep’e giren IŞİD mensuplarının neredeyse tamamı istihbarat ve terör şubelerince takip ediliyor. Ancak uzun zamandır yakalananlar da dahil yargı önüne çıkarılanlara ciddi herhangi bir işlem yapılmaması dikkat çekiyor. Çoğunlukla mahkemeye dahi çıkarılmadan salıveriliyor. Soruşturma sürecinde şüpheli kişilerin işlemleri dahi çok uzun sürebiliyor. Bütün bunlar IŞİD’cilerin yakalanarak tutuklanmalarını sağlamakla görevli personelde yılgınlık oluşturmuş durumda.

JANDARMAYA HAVALE!

Bir süredir polis, IŞİD’cileri kendi mıntıkaları dışına kadar takip ettikten sonra takibatı bırakmaya başladı. Takip edilen IŞİD’ciler Jandarma bölgesine geçtiğinde hemen takibi bırakıp Jandarma’yı arıyorlar. Yakalayamadıklarını söyledikleri şüphelilere ait araçların plaka ve modellerini de iletiyorlar. Bu şekilde Oğuzeli ilçesinde Jandarma tarafından bir düzine IŞİD’ci yakalanıyor.

OTOGARDAN DAĞILIM

Gaziantep’e gelen IŞİD mensupları buradaki merkez otogardan başka bölgelere dağılıyor. Ancak otogarda görev yapan otogar polislerince şu ana kadar bir yakalama yapıldığına dair bilgi bulunmuyor.

İKRAMİYE TARTIŞMASI

Kaçakçı operasyonlarında polis ekstra ikramiye alıyor. Kaçakçılara göz açtırılmazken takipteki IŞİD mensuplarının dişe dokunur oranda yakalanamayışı, “Acaba IŞİD’ci yakalandığında ikramiye verilmiyor mu” sorusunu akıllara getiriyor.

‘Bari kapalı fotoğraf olsaydı’

Ramazan Bozkurt, eşinin İslami örgütlere yakın ilgi duyması üzerine Hülya Tuba Bozkurt’tan ayrı yaşamaya başladı. Ramazan Bozkurt, 8 ay ayrı yaşadığı eşinin, 1 hafta önce 2 yaşındaki oğlunu da yanına alıp IŞİD’e katıldığını belirterek yardım istedi. Hakkında haber yaptırdığı için eşine tepki gösteren Bozkurt “Whatsapp”tan gönderdiği mesajında “Ayıp ayıp. Açık saçık resimlermiş. Allah’ından bul. Açık resim, bari kapalı olsaydı” diye yazdı.