"IŞİD'in Türk askerlerini yaktığı iddiası"... Numan Kurtulmuş medyayı tehdit etti

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Cumhuriyet Muhabiri Sinan Tartanoğlu, Kurtulmuş'a "IŞİD'in Türk askerlerini yaktığı" iddiasını sordu. Kurtulmuş, muhabirimiz Sinan Tartonoğlu'na teşekkür ederek "Video görüntülerle ilgili netleşmiş bir bilgi yok. Medyadaki bazı arkadaşlar ayaklarını denk alsınlar" dedi.

27 Aralık 2016 Salı, 14:08
Abone Ol google-news

<video:651452>

Cumhuriyet muhabiri Sinan Tartanoğlu, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a "IŞİD'in Türk askerlerini yaktığı" iddiasını sordu. Tartanoğlu'na, sorusu için teşekkür eden Kurtulmuş, "Medyadaki bazı arkadaşlar da ayaklarını denk alsınlar" dedi. Kurtulmuş'un verdiği yanıt şöyle:  

Bu video görüntüleriyle ilgili henüz teyit edilmiş bir bilgi yoktur, olsa kamuoyu ile paylaşırız. Ama teşekkür ediyorum, bu tür terör örgütleri dünyanın en aşağılık mekanizmaları. Video yayınlayarak halkı korkutmaya, çaresizliğe itmeye çalışıyor. Herkes birbirinden korksun istiyorlar, medyadaki bazı arkadaşlar da ayaklarını denk alsınlar. Özellikle sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak bir alan değildir. Türkiye şu an da DEAŞ'la fiilen savaş halindedir. Oturduğu masada uyduruk görüntülerle Türk halkının moralini bozmaya çalışmak vatanseverlik değildir. Kimse duyarsızlık içinde olmasın, bu milli bir sorumluluktur. Herkesin bu vazifeyi kendi içinde hissetmesi lazım. Çok şükür ulusal medyada son dönemde ciddi bir dayanışma var, haberleri milli menfaat süzgecinden geçirerek değerlendiriyorlar.

Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları: 

YENİ ANAYASA

MHP ile bütün detaylar ele alınıyor. Baştan belirlenen prensipler çerçevesinde tam bir mutabakat çerçevesinde bu anayasa paketine MHP'nin desteği sürecektir.

Kaçla geçerse geçsin referanduma gidecek. Burada herkesin sözlerine dikkat etmesi lazım. Desteği parlamentodaki vekiller verirse bu teklif millete gider, millet de evet derse kimsenin gücü yetmez. Kapalı kapılar arkasında Cumhurbaşkanı, AYM Başkanı şu olur diyerek al gülüm vergülüm zamanı da tarihe karışmıştır. Herkesin üslubuna dikkat etmesi lazım. Daha güçlü bir yönetim modeline sahip Türkiye kurulsun istiyoruz. Milli mücadele kimsenin tapulu malı değildir. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucu Başkomutanıdır, Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin şimdiki başkomutanıdır. Bırakın bazı değerlerimiz ortak kalsın. Allah aşkına dokunmayın. Mustafa Kemal ATatürk üzerinden 2017 yılında yapılacak referandumu yönlendirmeye çalışmak çok büyük bir talihsizliktir.

Musul'daki DEAŞ unsurları oradaki varlıklarını sürdürüyorlar. Türkiye El Bab operasyonlarıyla ilgili tüm tarafları bilgilendirmektedir. Cerablus, El bab, Münbiç meselesi... Başta verilen söz çerçevesinde PYD unsurlarının Fırat'ın doğusuna gitmesi inşallah gerçekleşecektir. Kimse Türkiye'ye yardım etmese de Türkiye El Bab operasyonlarını milli gücüyle çözebilecek düzeydedir.

OHAL 

Bu konuyla ilgili görüşlerimizi dile getirdik. OHAL laf olsun diye ortaya konmuş bir şey değildir. Eğer OHAL uygulamaları olmasaydı teröre karşı atılan bir çok adım atılamazdı. Bugün için şu ya da bu şekilde alınmış bir kararımız yok.

TAŞERON, EMEKLİYE PROMOSYON

Bu konulardaki çalışmalarda son noktaya gelinmediği için bir şey söyleyemiyoruz.

Sahada bir savaş oyunu oynamıyoruz. Can pazarının yaşandığı bir bölgeden bahsediyoruz. Şurdan şu kalktı, şurdan bu indi gibisinden sözleri kabartarak biz söyleyemeyiz. Bunu bir milli güvenlik meselesi olarak görüyoruz. Bu konuda ne gerekiyorsa onu yapacağız.

YAZ SAATİ UYGULAMASI

Yaz saatiyle ilgili herhangi bir çalışmamız yok geriye almak gibi bir niyetimiz yok!