İsmail Kartal'dan hakem eleştirilerine tepki

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Bursaspor galibiyeti ve şampiyonluk yarışı hakkında konuştu.

20 Nisan 2015 Pazartesi, 22:56
Abone Ol google-news

"Öncelikle sakatlarla boğuşuyorduk, bir bölümünü toparladık. Sağlık ekibine teşekkür ediyorum. Bazı oyuncuları çok zamanından önce yetirştirdiler.

Maça iyi başladık. Her iki takım da pozisyonlar buldu. İkinci yarı yaptığımız taktiksel değişiklikle oyun üstünlüğünü ele aldık, pozisyonlar bulduk gol gelmedi. Oyunu devam ettirdik. İlk yarıda verdiğimiz pozisyonları vermedik. Volkan Şen'in Caner'in arkasına koşularını Hasan Ali'yi oraya çekerek engelledik. İkinci yarı Bursa'nın uzaktan şut ve karambolden pozisyonu var. Kazanmak isteyen bir Fenerbahçe vardı. Bura da iyi mücadele etti. Galip geldik lider olduk. Oyuncuları tebrik ediyorum, taraftarı da tebrik ediyorum. Sonuna kadar destek verdiler, bize güvendiler.

3 takım yarışta soluksuz devam ediyoruz. Zorluk derecesi yüksek maçlar. Daha iyi konsatre olan, az hata yapan kazanıyor. Kendimizin oynaması gereken futbolla kazandık. Açılsaydık, genişleseydik kazanamazdık. Disiplinli oynayarak, az hata yaparak oynadık. Hasan Ali muhteşem oynadı. Volkan Şen, ilk yarıdaki gibi etkili olamadı.

Webo; tecrübeli, kaliteli, golü bir oyuncu. İnşallah böyle devam eder."

Kartal, basın toplantısında Şenol Güneş'in hakem eleştirileri için "Burada 4 tane yiyorlar, 5 tane yiyorlar, hala hakem de arıyorlar bir şeyleri. Biraz daha objektif olmalıyız" ifadelerini kullandı.