İzmir'deki tutuklamalarda 3 tahliye

İzmir Büyükşehir Belediyesine yönelik düzenlenen operasyon kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan 3 kişi, avukatlarının itirazı üzerine tahliye edildi.

Yayınlanma: 30.09.2011 - 17:37
Abone Ol google-news

İddianamesi henüz hazırlanmayan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyon çerçevesinde tutuklu bulunan sanıkların avukatları, nöbetçi mahkemeye başvurup, tutukluluk süresi gözönünde bulundurularak, müvekkillerinin tahliye edilmeleri talebinde bulundu.

İtirazı değerlendiren mahkeme, operasyonun gerçekleştiği mayıs ayından bu yana tutuklu bulunan Serpil Keskin, Nagihan Genç ve Reha Pekerten'in tahliyesine karar verdi. Karar gereği, Bergama ve Buca cezaevlerinde bulunan 3 kişi, tahliye edildi.

Operasyon

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 2 Mayıs Pazartesi günü İzmir Büyükşehir Belediyesinde başlatılan arama çerçevesinde, büyükşehirin yanı sıra Karabağlar ve Kuşadası belediyelerinde çok sayıda belgeye el konulmuş, bilgisayar kayıtlarının kopyaları alınmıştı.

Operasyonda, aralarında belediye bürokratlarının da bulunduğu 44 kişi gözaltına alınmış, adliyeye sevk edilen 34 kişiden 14'ü savcılık sorgusu, 3'ü ise mahkemede ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı.

Operasyonu sonucu, tahliyelerine karar verilen 3 kişinin de aralarında bulunduğu 17 kişi, ''usulsüz evrak düzenleme'', ''devleti zarara uğratma'', ''örgüt kurma'' ve ''ihaleye fesat karıştırma'' suçlarından tutuklanmıştı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler