"Kaddafiyi kazığa oturtarak öldürdüler!"

Ortadoğu uzmanı Scholl-Latour, Kaddafi'nin Kazıklı Voyvoda olarak tanınan Eflak Prensi 3. Vlad'ın yaptığı gibi kazığa oturtularak öldürüldüğünü iddia etti.

Yayınlanma: 17.12.2011 - 11:14
Abone Ol google-news

Alman Bild Gazetesi’ne konuşan Ortadoğu uzmanı Peter Scholl-Latour,  20 Ekim 2011 tarihine ait ve cep telefonuyla çekilen görüntülere çok iyi bakıldığında, isyancılardan birinin elindeki demir bir çubuğu vücudunun üst bölgesi kanayan Kaddafi’nin arkasına sokmaya çalıştığının görüldüğünü belirtti. Bu görüntülerin ardından Kaddafi’nin nasıl öldürüldüğü gösterilmiyor. Ekim ayının sonunda doktor Ebu Bekir Traina, Kaddafi’nin ölüm nedeninin beynindeki ağır kanama olduğunu söylemişti ve raporda kazığa oturtulması yer almıyordu.

Latour, 15. yüzyılda Eflak Beyliği’nin Prensi olan Kazıklı Voyvoda’nın kurbanlarını kazığa oturtarak ya da kazığa kalbinden saplanarak öldürüldüğünü, bunun yeni bir yöntem olmadığını söyledi. Kont Drakula ya da Kazıklı Voyvoda olarak anılan Eflak Prensi 3. Vlad, düşmanlarını (özellikle esir aldığı Osmanlı askerlerini) kazıklara çakarak işkenceyle öldürmesiyle tarihe geçmişti.


En Çok Okunan Haberler