Karısını döven adama müdahale eden kadın da dayak yedi... Polis: Karı-koca arasında, niye karışıyorsun?

Bolu'da, sokakta eşine şiddet uyguladığı iddia edilen kişiye müdahale edince polisin, "Karı-koca arasındaki mevzuya niye karışıyorsun?" tepkisiyle karşılaşan 33 yaşındaki Nesrin Ş., "Kadınlar şiddet görüyor, ölüyor. Şimdi olsa yine aynısını yaparım" dedi.

08 Kasım 2016 Salı, 15:25
Abone Ol google-news

Cumartesi akşamı Karamanlı Mahallesi'nde meydana gelen olayda Nesrin Ş., sokakta eşini dövdüğünü iddia eden Bilal B.'ye aracından inip, "Ne oluyor orada?" diyerek müdahale etti. Bilal B. ve oğlunun tartakladığı Nesrin Ş.'yi çevredekiler araya girerek uzaklaştırdı. Gelen polis ekibinde görevli polis memuru da, "Karı-koca arasındaki mevzuya sen niye karışıyorsun? Kadın kocasından şikayetçi mi?" demesi üzerine Nesrin Ş., "Niye karışmayacağım. Binlerce kadın ölüyor" diyerek tepki gösterdi.

Polisin, "Kadın eşinden şikayetçi mi hayır" demesi üzerine de Nesrin Ş., "Git kendisine sor, bana niye soruyorsun" diyerek tepkisini sürdürdü. Polisin alkollü olduğunu belirtmesine de sinirlenen ve kendisini tartaklayan baba ve oğlundan şikayetçi olan Nesrin Ş., yaşadıklarını anlattı.

'NİYE KARIŞIYORSUN DİYE DÖVMEYE KALKTILAR'

Karacasu Beldesi'nde market işleten evli ve 3 çocuk annesi Nesrin Ş., arkadaşlarıyla sokaktan geçerken çift arasındaki kavgaya şahit olduğunu anlatarak şöyle dedi:

"Adam el kol hareketleriyle yüksek sesle karısına bağırıp çağırıyordu. Arabadan inerek 'Ne oluyor orada?' dedim. Müdahale etmek istedim. Onlar direk kavgaya başladılar. Sonra adam bana saldırdı. Koşarak geldi. Ben de kendimi korumaya çalıştım. Sonra oğlu çıktı geldi o da beni darp etmeye kalktı. Yoldan geçenler beni korumak amaçlı oğlunu kenara çektiler. Beni, 'Niye karışıyorsun?' diye dövmeye kalktılar. Kollarımda morluklar oluştu. Ben niye karışmayacağım ki. Böyle bir durumda kim olsa herkes aynısını yapardı. Sonra olay büyüdü."

Kendisine tepki gösteren polisin de öyle konuşmaması gerektiğini söyleyen Nesrin Ş., "Karısını döven adamın suç dosyası kabarıkmış. Her gün karakoldaymışlar zaten. Polis memuru o yüzden benim karışmamı istememiş. Ama yine de öyle söylememesi gerekiyordu. Orada sözlü tartışmamız oldu. Yine de polisi suçlamak istemiyorum" dedi.

'BİR ŞEYİ DÜZELTMEYE ÇALIŞTIM, SUÇLU OLDUM'

Baba ve oğlu ile dayak yiyen karısının da kendisinden şikayetçi olduklarını söyleyen Nesrin Ş., "Hakaret ve küfür ettiğim gerekçesiyle şikayetçi olmuşlar. Ben de onlardan şikayetçi oldum. Ben orada bir şeyi düzeltmeye çalıştım, suçlu duruma düştüm. Haketmediğim şekilde karşılığını aldım. Ama müdahale ettiğim için hiç pişman değilim. Şimdi olsa yine yaparım. Böyle tatsız olaylar olmasın. Çok karşılaşıyoruz, kadınlar şiddet görüyor, ölüyor. Bu tür şeyler olmasın artık" diye konuştu.