Kars'tan acı haber: 1 asker şehit

Kars'ın Kağızman ilçesi Karakurt mevkiinde PKK'lilerin araç yakması ardından bugün trafiğe kapatılan yolda mayına basan bir asker şehit oldu.

01 Ağustos 2015 Cumartesi, 13:58
Abone Ol google-news

Vali Günay Özdemir, Karakurt mevkiinde arama tarama çalışmaları yapılan bölgede PKK'liler tarafından yola döşen mayına basan bir jandarmanın şehit düştüğünü bildirdi.

GENELKURMAY: ARAÇLARIN YAKILDIĞI MEVKİİDE İNCELEME YAPILDIĞI ESNADA MAYIN PATLADI

Genelkurmay Başkanlığı, Kars'ın Kağızman İlçesi Karakurt mevkiinde PKK'lilerin araç yakmasının ardından bugün trafiğe kapatılan yolda mayına basan askerin şehit olması ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "31 Temmuz 2015 günü teröristlerce Erzurum-Kağızman-Iğdır karayolunda dört aracın yakılması sonrası, 01 Ağustos 2015 günü saat 12.30'da araçların yakıldığı mevkiide inceleme yapıldığı esnada Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin önceden bölgede tuzakladığı bir mayının patlaması sonucu bir Uzman Çavuşumuz ağır yaralanmıştır.

Kahraman Uzman Çavuşumuz tahliye edildiği Kağızman Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz."