Kartal: Galatasaray ve Beşiktaş son dört haftada puan kaybedecek

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, sezon sonu yaklaştıkça şampiyonluk heyecanın yanısıra stresin de arttığını söyledi. Şampiyonluk yolundaki rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş'ın puan kaybı yaşayacağını savunan Kartal, Lucescu dedikodularının kendisini etkilemediğini ifade etti.

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 10:52
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Sivas dönüşü havalimanında gazetecilerle sohbet etti.  3-2 kazandıkları Medicana Sivasspor maçını değerlendiren Kartal, "Maçın başında o golleri yemesek belki maçı daha önceden kopartacağız. Böyle stresler yaşıyoruz.  Siz şampiyonluğa oynuyorsunuz, her takım da size karşı elinden gelen en iyi mücadeleyi ortaya koyuyor. Galatasaray'a karşı Konya da aynısını yaptı. Biz bu sezon hiç kimseden üç gol yemedik, sonuncu Balıkesir bize 3 tane attı. Bunlar olabiliyor. Ama önemli olan artık bu dönemde her maçı kazanmak" dedi.

Sivasspor deplasmanında Emenike ile başlamasının nedenlerini de anlatan İsmail Kartal, "Belki Webo ile başlasaydım, erken yorulacaktı bu golü atamayacaktı. Emenike bugün birkaç pozisyonda zorladı. Belki istediği pasları alamadı. Alsaydı, başka düşüncelerimiz vardı. Ama rakip kapandığı için istediği alanı bulamadı. Karşısındaki sol bek çok fazla oynamayan bir oyuncu. Emenike'nin burada gücüyle hızıyla iş yapabileceğini düşündük. Ama baktık oyun tıkandı. Tıkanınca Webo hamlesini yaptık" diye konuştu.

Balıkesirspor ve  Sivaspor karşısındaki futboluyla, golleriyle göz dolduran Diego'dan övgüyle söz eden kartal, "Biz 23-24 kişilik bir kadroyuz. Bundan önceki maçlarda oynadı. Sonra da zamanı gelince oynayacak. Kulüple sorun yaşadığında farklı gözle bakmadık, oyuncunun yanında olduk. Çünkü her oyuncuya ihtiyacımız var. Hepsi bizim oyuncumuz. Antrenörler böyle bakmak zorunda" ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk adayı rakiplerinin önce oynamasının kendilerini etkileyip etkilemediği sorusuna da yanıt veren İsmail Kartal, "Tabii ki psikolojik olarak biraz etkileniyoruz. Etkilenmiyoruz desek yalan olur. Ama  rakiplerimiz de stres yaşayacak. Önce Beşiktaş ardından Galatasaray. İkisi de deplasman olacak. Biz  içeride oynuyoruz" dedi.

Galatasaray ve Beşiktaş'ın kalan 4 haftada puan kaybı yaşayacağını savunan İsmail Kartal, "İkisinden de puan kaybı bekliyorum. Kaç maçtır son dakikalarda atıyorlar. Bir yerde artık olabilir diyorum" ifadelerini kullandı.

Lucescu dedikodularına itibar etmediğini vurgulayan İsmail Kartal kendine güvendiğini ancak Fenerbahçe'nin istediği her teknik adamla çalışabileceğini sözlerine ekledi.