Kıbrıs'ta öğrenciler Atatürk'ü andı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü Atatürkçü Düşünce Topluluğu ve ve Çağdaş Düşünce Topluluğu önderliğinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, KKTC’de bugüne kadar görülmedik büyüklükte bir anma etkinliği gerçekleştirildi.

10 Kasım 2019 Pazar, 20:53
Kıbrıs'ta öğrenciler Atatürk'ü andı
Abone Ol google-news


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Atatürkçü Düşünce Topluluğu ve Çağdaş Düşünce Topluluğu önderliğinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, KKTC’de bugüne kadar görülmedik büyüklükte bir anma etkinliği gerçekleştirildi. Diğer toplulukların ve taraftar gruplarının da desteğiyle bir araya gelen 500’e yakın ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu öğrencisiyle gerçekleşen etkinlikte, 300 adet meşale ve iki adet 10x7.5 metrelik Türk ve KKTC bayrakları kullanılarak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde sonsuzluk işaretli 1938 yazılarak, fikirlerin ölmeyeceği mesajı verildi. Ayrıca bu etkinlik, Türkiye ve KKTC Türklerinin ayrılamayacağı ve Atatürk’ün iki devletin de ortak paydası olduğu mesajını veriyor. 

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Atatürkçü Düşünce Topluluğu , 2015 yılında da benzer bir projeye önderlik ederek, KKTC’de ay ve yıldız  şeklini oluşturmuştu.