Kılıçdaroğlu'ndan yeni 'aşı' açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanı'nın aşı davetini kabul ettiğini açıklayarak, koronavirüs aşısı olacağını duyurdu

15 Ocak 2021 Cuma, 09:19
Kılıçdaroğlu'ndan yeni 'aşı' açıklaması
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Mecliste temsil edilen siyasi parti genel başkanlarını, Anayasa Mahkemesi Başkanımızı, Meclis Başkanımızı arayarak aşı olmaya davet ettim” açıklamasında bulunmuştu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Koca’nun davetini kabul ettiğini duyurarak, aşısı olacağını açıkladı.

Best FM'de "Sorel Dağıstanlı ile Konuşan Türkiye" programına konuşan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 

“Sağlık bakanı aradı, ‘tabi’ dedim, ‘gerekirse ben de refakat ederim size’ dedi, hekimler aşı olmamızı istiyorlar, ben de aşı olacağım, zamana henüz karar vermedik ama bugün yarın olacak.”

KILIÇDAROĞLU'NDAN YENİ AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu, 'bugün yarın aşı olacağım' açıklamasının ardından yaptığı ikinci bir açıklamada ise sırasını bekleyeceğini belirterek şunları söyledi: 

"Sağlık Bakanı’ndan davet geldi. Ben de vatandaş olarak sıramı bekleyeceğim. Öncelikle sağlık çalışanlarını aşı olması lazım. Onlar günün 24 saatinde çalışıyorlar. Bugün pandemide çok büyük bir tablo ortaya çıkmadıysa bunun temel nedeni bizim sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri çabadır. O nedenle sağlık çalışanlarına benim selamlarımı saygılarmı iletirseniz mutlu olurum."