Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Davutoğlu'nu artık bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakıp, bulunduğu makama yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum" dedi.

01 Nisan 2015 Çarşamba, 02:15
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın olayı ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Savcının yakınlarına başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, "Şehit savcımızın eşine ve İstanbul Başsavcısı'na telefonda söylediğim gibi; yapılan saldırının hesabını sormak boynumuzun borcudur!" dedi. Kendisini eleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu'na "Davutoğlu'nu artık bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakıp, bulunduğu makama yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum" şeklinde karşılık verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın olayı ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, takipçileri ile şu mesajları paylaştı: "Görevi başında şehit düşen savcımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Kederli ailesi ve tüm Türkiye'nin başı sağ olsun... Bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum. Yaşadığı her başarısızlığın ardından CHP'yi suçlaması bile, bulunduğu koltuğun Davutoğlu'na ne kadar büyük geldiğini göstermektedir. Davutoğlu'nu artık bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakıp, bulunduğu makama yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum. Şehit savcımızın eşine ve İstanbul Başsavcısı'na telefonda söylediğim gibi; yapılan saldırının hesabını sormak boynumuzun borcudur!"