Kos Adası'nda ölen Sinan Kurtoğlu'nun kuzeni deprem anını anlattı

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında meydana gelen deprem sırasında Yunanistan'a ait İstanköy adasında tatilde bulunan ve kuzeni Sinan Kurtoğlu'nun öldüğü depremde yanında bulunan bankacı 37 yaşındaki Selim Çaydamlı yaşadığı dehşet dolu anlarını anlattı.

23 Temmuz 2017 Pazar, 13:21
Abone Ol google-news


Çaydamlı "Hayatımın en büyük şokunu yaşıyorum hem kuzenimi kaybettim, hem ölümden döndüm o anlar kabus gibiydi" dedi.

Londra'da yaşayan evli ve bir çocuk babası bankacı 37 yaşındaki Selim Çaydamlı depremden bir gün önce İzmir'de yaşayan ve Bostanlı mahallesinde bar işletmeciliği yapan kuzeni 39 yaşındaki Sinan kurtoğlu ve arkadaşı Utku Hasdemir ile birlikte tatil için İstanköy Adası'na gitti . Gittikten bir gün sonra akşam saatlerinde bir restoranda yemek yiyip biraz yürüyüş yaptıktan sonra İstanköy çarşı merkezinde dinlenmek için kafede oturdukları sırada meydana gelen depremde yüzlerce kilo beton bloğun altında kaldıklarını belirten Çaydamlı, bir gün sonra feribot ile Bodrum'daki Özel Acıbadem Hastanesi'ne getirildiğini söyledi. Çaydamlı, "Biraz dinlenip birşeyler içmek ve otumak için kafeye oturmuştuk sohbet ediyorduk,birden büyük bir gürültü ardından sarsında geldi. Binalardan üzerimize taş yağıyordu, ne olduğunu anlayamadık yıkıntılar arasında kaldık kendimden geçtim daha sonra üzerimdeki taşları birileri kaldırmaya başladı ve İngilizce olarak 'merak etme dayan yaşayacaksın' dedi. Bilincimi açık tutmaya çalışıyorlardı, büyük şok yaşadım , yaşadığıma sevinemiyorum, çok keyifli bir tatil için gitmiştik. Başıma 9 dikiş atıldı, vücudumun bazı bölümlerinde ezilmeler var. Teyzemin oğlunun başına duvar parçaları isabet etti. Kuzenim Sinan Kurtoğlu'nun öldüğünü 6-7 saat sonra tedavi gördüğüm hastanede öğrendim. Bölge çok karışıktı, hiçbir şey öğrenme fırsatım olmadı." dedi. Çaydamlı'nın ayak bileğinde kırık diz kapağında eziklik ve bağlarda kopmalar tespit edildi.

Deprem anında İstanköy adasında bulunan Özel Acıbadem Bodrum Hastanesi doktoru Muaffak Bağdatlı ise "Bir iki günlük geziye gitmiştim. Deprem anında oradaydım. Büyük bir faciaydı. Depremin hemen ardından önce en yakınımdaki yaralılara yardım ettim sonra Kos Hastanesi'ne giderek hekimlere yardımcı oldum. Bu arada yıkıntılar arasında yardım ettiğim insanlardan biri ile İngilizce konuşurken bir Türk'e yardım ettiğimi anladım. Benim de Türk olduğumu anlayınca ağlamaya başladı ve sarıldı. Büyük bir faciaydı ve ucuz atlatıldı. Bu tür durumlarda soğukkanlı ve bilinçli hareket edilmesi yaralanma düzeyini azaltır. İstanköy'den getirdiğimiz 4 hastanın da hayati tehlikesi yok ancak tedavi altındalar" dedi.