Kweuke Trabzonspor yolunda

Bordo-Mavililer’in forvet listesine ilk sıradan giriş yapan Senegalli’ye teknik direktör Ersun Yanal’dan da onay çıktığı öğrenildi. Deneyimli hocanın, “Eğer kronik bir sakatlık problemi yoksa bizim sistemimize değer katar” yorumunu yaptığı belirtildi.

12 Kasım 2016 Cumartesi, 15:00
Abone Ol google-news

Trabzonspor’da devre arası transfer hareketliliğinde flaş bir şekilde adı vitrine çıkan Kweuke için şartlar yavaş yavaş olgunlaşmaya başlıyor...

Bordo-Mavililer’in kadrosunda görmek istediği oyuncu için ön çalışmaları yürüttüğü, bu noktada da teknik direktör Ersun Yanal’ın izlenimlerinin belirleyici rol oynadığı öğrenildi.

Karadeniz temsilcisinin hocasının 29 yaşındaki Senegalli için, “Eğer kronik (Süregelen, uzun süreli devam eden) bir sakatlık problemi söz konusu değilse mutlaka düşünebileceğimiz isimlerden biri. Sistemimiz oturduğunda kanat etkinliklerine ve genel anlamda hücum gücümüze büyük değer katar. Mutlaka düşünebileceğimiz oyuncular arasında yer almalı” mesajları yönetimi de etkiledi. Bu gelişme üzerine Başkan Muharrem Usta’nın bizzat Çaykur Rizespor Başkanı Metin Kalkavan ile görüşmesi ve nabız yoklaması bekleniyor.

RİZE’DE 1.2 MİLYON EURO KAZANIYOR...

Çaykur Rizespor’da 1.2 milyon Euro (4.2 milyon TL) ile ‘en çok kazanan’ futbolcu durumunda olan Kweuke’ye Trabzonspor’da garanti ücret olarak 1.5 milyon Euro (5.2 milyon TL) teklif edilmesi gündemde. Ancak 29 yaşındaki golcünün mukavelesine ‘başarı’ primlerinin de eklenmesi söz konusu. Yani, Kweuke belirlenecek gol barajını geçtiğinde, Bordo-Mavili takımın elde ettiği lig ve kupa derecelerinde ekstra kazançlar elde edecek. (Fanatik)