Mahkeme karar verdi...Oryantal Tanyeli'nin oğlu kocasından değil

Oryantal Tanyeli'nin oğlu Taylan'ın iş adamı Yusuf Uğur Sadıkoğlu’nun olmadığına karar veren mahkeme, Taylan'ın DNA testine gitmediğini ve yapılan ihtarların cevapsız kaldığını açıkladı. Ayrıca Taylan dava boyunca test için başvuruda da bulunmamış.

23 Mart 2018 Cuma, 10:41
Abone Ol google-news

 

Kuyumcu Yusuf Uğur Sadıkoğlu’nun eski eşi Tanyeli ve oğlu Taylan Sadıkoğlu’na açtığı “Tanımanın iptali” davasında mahkeme 8 yıl sonra Taylan’ın Yusuf Sadıkoğulu’nun olmadığına karar vermişti. İstanbul Aile Mahkemesi Tanyeli ve oğlu Taylan ile ilgili gerekçeli kararını tamamladı. Mahkeme, Şişli Etfal Hastanesi’nden Taylan Sadıkoğlu’nun doğum kayıtlarını istedi. Hastane cevabında ise doğum kayıtlarına ulaşılmadığı ifade edildi. Soybağının reddi talebi yönünden DNA incelemesi yoluna başvuruldu ama Taylan Sadıkoğlu’nun kuruma sevki sağlanamadı.

'YAPILAN İHTARLARA RAĞMEN GELMEDİ'

Zorla getirilme kararı çıkartılan Taylan Sadıkoğlu daha sonraları ihtar yapılmasına rağmen cevap vermedi. Zorla getirilme ve yapılan tüm ihtarlara rağmen davalı Taylan Sadıkoğlu’nun DNA incelemesi için başvuruda bulunmaması dikkat çekti. Tüm diğer delilerin göz önünde bulundurularak babasının Yusuf Sadıkoğlu olmadığına, soybağının reddine karar verildiği belirtildi.

'HAYATIMI MAHVETTİ' DEMİŞTİ

Yusuf Sadıkoğlu, Tanyeli ile 19 ay evli kaldıktan sonra anlaşarak boşandıklarını ve Taylan’ı 5 yaşındayken kandırılarak nüfusa kayıt ettirdiğini söylemişti. Taylan’nın da öz oğlu olmadığını ileri sürmüştü. Mahkeme ise Taylan’ın babasının Yusuf Sadıkoğlunu’nun olmadığının tespiti ile soybağının reddine karar vermişti. Tanyeli ise iddiaları reddederek, “Taylan onun öz oğlu, 14 yaşında anne olmuştum. O hayatımı mahvetti” demişti.

Kaynak: Posta