MEB, o din öğretmeni hakkında soruşturma başlatıldı

Adana ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nde 12.sınıflara yapılan yazılı sınavda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni tarafından hazırlandığı iddia edilen bir soru sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı. İddialara göre, sıvanda müfredat dışı, öğrenciyi sorgulayan ve hakaret içerikli bir soru olduğu belirtildi.

10 Ocak 2020 Cuma, 19:20
MEB, o din öğretmeni hakkında soruşturma başlatıldı
Abone Ol google-news

MEB'in sosyal medyadan paylaştığı açıklamada, "Sosyal medyadaki paylaşımlar üzerine kamuoyu gündemine yansıyan, Adana Çukurova ÇEAŞ Anadolu Lisesi’ndeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ortak sınav sorusunu hazırlayan Öğretmen hakkında, Maarif Müfettişi görevlendirilerek inceleme/soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

TEPKİLERE NEDEN OLAN SORU

“Okullarda öğretilen her şey hayatın bir yerinde mutlaka insanın karşısına çıkıyor, bu ne işime yarayacak, şu ne işime yarayacak diyen tipler de hayatla ilgili en ufak bir problemde çözümü düşünecek esneklikte beyin yapıları olmadığından apışıp kalıyorlar, okul eğitim elbette her şey değildir ama çok şeydir. Özellikle sosyal bilimler alanında öğrenilenler zamanla yaşamın bizzat içinde ortaya çıkıp hayat kurtarmaktadır” Kendini, ailesini, toplumu aşağılayan ama batı hayranlığı tavan yapmış 12. sınıf eşit ağırlıkta okuyan “Melahat kızımız” hocam din dersinde bu kadar şeyi öğrenmek zorunda mıyım” diye bir cümle kurabiliyor. Bu paragrafa göre Melahat nasıl bir kişilik yapısındadır?” Kaynak: Din dersinde öğretmenden skandal 'Melahat' sorusu!