Mehmet Bekaroğlu'ndan CHP açıklaması

CHP'nin olağanüsüt kurultay öncesi partiye çağırdığı Mehmet Bekaroğlu,Kemal Kılıçdaroğlu'nun "birlikte siyaset yapmayı teklif ettiğini" belirterek, "Henüz değerlendiriyorum bir karar vermedim" dedi.

Yayınlanma: 26.08.2014 - 11:12
Abone Ol google-news

 Görüşme talebinin CHP'den geldiğini anlatan Bekaroğlu, Kılıçdaroğlu ile verimli bir sohbet gerçekleştirdiklerini söyledi.

 "Görüşme talebi ordan geldi"

Siyasetten yavaş yavaş uzaklaşan biri olduğunu dile getiren Bekaroğlu, şöyle konuştu:

"Görüşme talebi ordan geldi, bir sohbetti. Beni CHP'de birlikte çalışmaya davet etti. Ben değerlendiriyorum, CHP'nin değişmesi gerçekten bir soslal demokrat parti olması, Türkiye'deki gerginlikleri azaltmasını, ben orada olayım, olmayayım, faydalı buluyorum. Bu gerginliklerin azalması Türkiye için faydalı. Bu kutuplaşma, siyasetin önünü de tıkıyor bence. Bu kutuplaşma Allah korusun çatışmalara da gebe. CHP'nin de bu doğrultuda adımlar atması anlamlı. Ben değerlendirme yapıyorum arkadaşlarımla, ailemle görüşüyorum. Onlara birkaç gün içinde cevap vereceğim."

"Dindarlık, rejim, başkanlık gibi konuları görüştük"

Bekaroğlu, gelecek hafta yapılacak CHP Kurultayı'na katılmayı düşünmediğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu ile "dindarlık, rejim, başkanlık" gibi konuları görüştüklerini dile getiren Bekaroğlu, "Asla bir pazarlık söz konusu olmadı" diye konuştu.

Bekaroğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu ile Türkiye'nin meselelerini konuştuk. Kendisi bu çerçevede 'birlikte siyaset yaparsak iyi olur' dedi. Henüz değerlendiriyorum bir karar vermedim" ifadelerini kullandı.

 

Bekaroğlu twitter hasebından da görüşmeyi duyurdu:

 


En Çok Okunan Haberler