Meriç Nehri'nde kaybolan Türk ailenin kimliği belli oldu

Kaçak yollarla Türkiye’den Yunanistan’a geçmeye çalışan 9 kişinin bulunduğu bot Meriç Nehri’nde alabora oldu. 5 kişi kurtuldu, 4 kişi kayıp. 36 yaşındaki Hatice Akçabay ile 7 yaşındaki Ahmet Esat, 5 yaşındaki Mesut ve 1 yaşındaki Bekir Aras adlı çocukları için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Daha önce de Yunanistan'a kaçmak isteyen Ayşe Abdulrezzak (35) ile İbrahim Selim Doğan (3), Enes Abdurrezzak (1) ve Aslı Doğan isimli çocuklar yaşamını yitirmişti.

19 Temmuz 2018 Perşembe, 15:56
Meriç Nehri'nde kaybolan Türk ailenin kimliği belli oldu
Abone Ol google-news

Meriç Nehri’nde Türk göçmenleri taşıyan şişme bot alabora oldu. 19 Temmuz Perşembe gece saatlerinde kaçak yollarla Yunanistan’a girmeye çalışırken suya kapılanlardan 5’i kurtarıldı.

Yunan yetkililer botta bulunan 9 kişinin kimlikleriyle ilgili bilgi paylaşmayı reddeti. Ancak grupta işinden atılan öğretmenler bulunduğu bilgisini verdi.

Kimlikleri belli oldu

Meriç Nehri'nde botları alabora olduktan sonra kendilerinden haber alınamayan dört kişinin kimlikleri belli oldu. 36 yaşındaki Hatice Akçabay ile 7 yaşındaki Ahmet Esat, 5 yaşındaki Mesut ve 1 yaşındaki Bekir Aras adlı çocukları için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Çarşamba gece saatlerinde kaçak yollarla Yunanistan'a girmeye çalışırken suya kapılanlardan 5'i kurtarıldı. Euronews Atina ofisinin ulaştığı Yunan yetkililer, kurtarılanların Türkiye sınırında bir karakolda tutulduklarını bildirdi. Kurtarılanlar arasında eşi ve çocukları kayıp olan Murat Akçabay da yer alıyor.

AFAD ekipleri de Meriç'in Türkiye tarafında arama kurtarma çalışması yürütüyor.

<haber-yatay:925617,1011953,927399>