Mesut Özil'den, Mourinho ve Ronaldo'ya ilginç hediye

Real Madrid'in Türk kökenli Alman futbolcusu Mesut Özil, Madrid'e gitmek üzere memleketi Zonguldak'tan ayrıldı.

Yayınlanma: 23.12.2011 - 16:57
Abone Ol google-news

Özil, babasının memleketi Zonguldak'ın Devrek ilçesine bağlı Hışıroğlu köyünden ayrılırken, kendisini havaalanına götürmek üzere bekleyen Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Mesut Özil'e, Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, teknik direktör Jose Mourinho, futbolcular Cristiano Ronaldo, Hamit Altıntop ve Nuri Şahin'e verilmek üzere, üzerlerinde isimleri yazılı dünyaca ünlü Devrek bastonu verdi.

Mesut Özil'in kaldığı evin önü, sabah saatlerinden itibaren kendisini görmek isteyen Devrekli hayranları tarafından adeta dolduruldu. Gençleri evinde kabul ederek hatıra fotoğrafı çektiren Özil, yanında kendi forması olmadığı için takım arkadaşı Kaka'nın formasını imzaladı.

Daha sonra Mesut Özil'in evine Almanya'da yaşayan annesi Gülizar ile kız kardeşi Duygu ve ağabeyi Mutlu Özil'in eşi geldi. Günü evde geçiren ünlü futbolcuyu hava alanına annesi Gülizar ve yakınları evden uğurladı. Yıldız futbolcunun evden ayrılırken annesinin elini öptüğü görüldü.

Mesut Özil'e, Devrek Belediye Başkanı Semerci, yolluk olarak Devrek'in yöresel yemeği cevizli gömeç de getirdi.

Özil, belediye başkanının makam aracıyla geldiği Zonguldak Havaalanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, 2-3 günlüğüne Devrek ilçesine geldiğini belirterek, ''Arkadaşlarımı gördüm, günlerim güzel geçti. Burada olduğum için çok mutluyum. Çok gurur verici bir duygu ve her şey için sağ olun'' dedi.

Boynundaki kolyenin özel bir anlamının olup olmadığı sorusuna Özil, ''Arkadaşlarımın hediyesi olduğu için takıyorum. Benim için manevi bir değeri var'' yanıtını verdi.

''Takım arkadaşlarınıza Devrek bastonundan bahsettiniz mi'' sorusu üzerine de Mesut Özil, ''Bahsetmedim, ancak İspanya'ya döndüğümde anlatacağım'' cevabını verdi.

Annesinin de Devrek'e yanına geldiği hatırlatılan Özil, annesiyle çok sık görüştüğünü ve zaman zaman Madrid'e de yanına geldiklerini belirterek, sık sık telefonla haberleştiklerini kaydetti.

Mesut Özil, yaz aylarında da Devrek'e gelmek istediğini vurgulayarak, ''Eskiden köye geldiğimde ailemle zaman geçirirdim. Arkadaşlarımla halı sahaya giderek top oynardım. Devrek'te kahve ve çay içerdik. Şu anda Devrek'e çıktığım zaman çok kişi oluyor ama güzel bir duygu'' ifadelerini kullandı.

Yıldız futbolcu, Devrek'te çok istemesine rağmen çocukluk arkadaşlarıyla karşılaşmadığını söyledi.

Mesut Özil, daha sonra özel bir uçakla, yakınlarıyla birlikte İstanbul'a hareket etti.


En Çok Okunan Haberler