Meteoroloji'den sevindiren haber

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde sıcaklıklar 2 ila 4 derece artacak. Doğu Karadeniz'in bir bölümünde yağmurlu havanın etkili olması beklenirken, Doğu Anadolu Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor.

18 Mart 2019 Pazartesi, 07:56
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz geneli parçalı ve az bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, Siirt ve Iğdır çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Habertürk'te yer alan habere göre hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL 9°C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu

ANKARA 3°C, 15°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 11°C, 20°C
Az bulutlu

ANTALYA 13°C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK 8°C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu

AMASYA 1°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

ERZURUM -7°C, 2°C
Çok bulutlu, akşam ilk saatlerde kar yağışlı

SİİRT 1°C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam ilk saatlerde yağmurlu