Metiner ile Arınç arasındaki kavga büyüyor: "Mücahit Arınç herkesin içinde saldırıda bulunmak istedi"

Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Bülent Arınç’ın oğlu AKP Milletvekili Mücahit Arınç herkesin içinde saldırıda bulunmak istediğini sosyal medya hesabından duyurdu.

25 Ekim 2018 Perşembe, 12:28
Abone Ol google-news

Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda yaşadıklarını şöyle aktardı:

Az önce Ankara Esenboğa Havalimanı VİP salonunda Bülent Arınç’ın oğlu AKP Milletvekili Mücahit Arınç herkesin içinde şahsıma terbiyesizce laflar eşliğinde saldırıda bulunmak istedi. Bu çirkin saldırının siyasi bedeli olmayacaksa yazıklar olsun!

<tweet:1055380015658033153>

Daha önce ne olmuştu

Metiner’den Arınç’a: Defterini dürmesini biliriz

AKP'li eski vekil Mehmet Metiner, iktidarı eleştiren açıklamalar yapan eski Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'a çok sert sözlerle yanıt vermişti. Arınç’ın sürekli Erdoğan’ı hedef aldığını ve kibirli olduğunu iddia eden Metiner “Dün Reis'i senin gibilere karşı savunduğumuz için bize düşmandın. Bugün ise Reis üzerinden sürdürüyorsun düşmanlığını. Ömrümüz bu dava için geçti. İşkenceyse işkence, hapisse hapis. Hakkımızda konuşurken haddini aşma. Otur oturduğun yerde, yeni bir fitneye sebebiyet verme. Reis'in hatırına sana katlanıyoruz. Yoksa defterini dürmesini biliriz. Bence Reis'in müsamahasını da, şansını da fazla zorlama” dedi.

Metiner, Arınç’ın 4 AKP’li bakanın yolsuzluk nedeniyle Yüce Divan’a gönderilmesi için oy kullandığını iddia etti.

Habertürk Televizyonuna konuk olan Arınç, AKP’nin 16 yıllık iktidarı döneminde yaşananlara dair çeşitli eleştirilerde bulunmuştu.

<haber-yatay:1059293,1119034>


AHMET HAMDİ ÇAMLI: BİZ HEPİMİZ BİR MAHALLENİN ÇOCUKLARIYIZ
Tartışma sırasında aynı ortamda bulunan AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ise olayın büyütülecek bir yanı olmadığını söyledi. Ahmet Hamdi Çamlı olayı şöyle anlattı:
"Çok önemli birşey olmadı. Büyütülecek abartılacak birşey yok. Kimse kimsenin üzerine yürümedi. Herhalde yazdığı bazı yazılarla ilgili babasıyla ilgili sanıyorum onlarla ilgili bir hissiyat oldu. Neden olduğunu bilmiyorum ama. ‘Üstüme yürüdü, kaçtı gitti’ öyle birşey yok. Biz hepimiz bir mahallenin çocuklarıyız. Yedi düvel üstümüze çöküyor bir de biz birbirimizle mi uğraşacağız."