MHP’li Cemal Enginyurt’a ihraç talebi

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin fındık fiyatı açıklamasına tepkisinin ardından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

20 Temmuz 2020 Pazartesi, 16:04
MHP’li Cemal Enginyurt’a ihraç talebi
Abone Ol google-news

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM Grup Başkanlığı Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un basına yansıyan açıklamaları nedeniyle kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini açıkladı.

TARIM BAKANINI ELEŞTİRMİŞTİ

Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin fındık fiyatı açıklamalarına ilişkin olarak, "Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi? Ne yaptık size, muhalefet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakı'ndan başka bir şey söylemiyoruz" diye konuşmuştu. 

HİLMİ GÜLER'E DE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı Ertuğrul Gazi büstünün TRT 1’de yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin oyuncusu Engin Altan Düzyatan olduğunun ortaya çıkması üzerine Enginyurt Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'i hedef almıştı. Enginyurt “Cumhur İttifakı zarar görmesin diye sustum. Hilmi bey! Sen konuş” ifadelerini kullanmıştı.

ENGİNYURT'TAN İLK AÇIKLAMA

MHP'de kesin ihraç talebi ile disipline sevk edilen Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP, vazgeçilmez sevdamdır.

Ben Cemal Enginyurt olarak her hal ve şartta,bu zor zamanda hem Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın hem liderimiz Devlet Bahçeli’nin yanında duracağım.Üreticinin sesini haykırmak sert tepki değil uyarıdır. Ben 41 yıldır MHP mensubuyum,Ülkücü olmaktan gurur duyuyorum. Dik durmaya devam..."