Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen cemaat okulunda 500 adet G3 mermisi kovanı bulundu

Çanakkale'de, Gülen cemaati ile bağlantısı bulunduğu gerekçesiyle kapatılıp, Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen kolejde okulların açılmasına bir hafta kala yapılan temizlik çalışmasında yaklaşık 500 mermi kovanı bulundu.

12 Eylül 2016 Pazartesi, 17:17
Abone Ol google-news


Çanakkale'de uzun yıllar cemaate ait Gökkuşağı Koleji olarak hizmet veren okul, darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi. Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildikten sonra ismi Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirilen dört katlı okulda, 2016- 2017 eğitim öğretim yılının açılmasına az bir süre kala temizlik çalışması başlatıldı. Görevlilerin sürdürdüğü temizlik çalışması sırasında, binanın ikinci katındaki müdür yardımcısı odasının yanında bulunan kalorifer borularının bağlantısının yapıldığı kollektör dolabının içerisinde bir poşet bulundu. Görevliler açtıkları poşetin içinde tabanca ve G3 piyade tüfeği mermisi kovanı olduğunu gördü. Hemen polisi arayıp durumu bildirdi.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ve Olay Yeri İnceleme ekipleri, okula gelerek, içinde yaklaşık 500 mermi kovanı bulunan poşeti görevlilerden teslim alıp, inceleme yapmak üzere götürdü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.