Mimar Selim Yuhay'ın anlaşmalı boşanma davasında ‘aldatılma’ itirazı

TV'deki ev dekorasyon programlarının yaratıcısı ünlü mimar Selim Yuhay, 2 yıl önce anlaşmalı boşandığı karısı Evlin Avidor'un kendisini aldattığını yeni öğrendiğini öne sürerek tekrar yargılama için mahkemeye başvurdu. Yuhay, özel eşyalarını almak için gittiği evde, Avidor'un günlüğünü bulduğunu ve aldatıldığına dair ifadeleri orada gördüğünü söyledi.

29 Kasım 2016 Salı, 10:07
Abone Ol google-news

TV'deki ev dekorasyon programlarının yaratıcısı 3 çocuk sahibi mimar Selim Yuhay ile balerin Evlin Avidor 1997'de evlendi. Çift, iki yıl önce boşanma protokolüyle anlaşmalı boşandı. Protokolde Yuhay, Sarıyer'deki evini eski eşi ve çocuklarına bıraktı. Çocukların velayeti anneye bırakıldı. Avidor da mimarlık şirketindeki yüzde 5 hissesini Yuhay'a bıraktı. Yuhay, boşanmadan iki ay sonra özel eşyalarını almaya gittiği evinde eşinin günlüğünü buldu. Yuhay, günlükte eşinin kendisini tur görevlisi Cengiz G. ile aldattığını fark etti.

GÜNLÜĞÜNE YAZMIŞ

Günlükte, Cengiz G.'nin evlilik teklifine el yazısıyla "Seni kocam, eşim, ışığım ve her şeyim olarak kabul ediyorum" ve "İki resmi evli kişi olarak beraberliğimizi sürdürmemiz kolay değil. Bir tarafta üç çocuk diğer tarafta 3 çocuk var. İkimizin de ortak özelliği ise evliliklerimizde mutlu olmamamızdır. Diğer ortak yönümüz ise birbirimize benzer duygular ile sevmemizdir. Senin gibi özel bir insanla hiç tanışmadım ve seni tanıdığım kadarıyla hayatımın geri kalanını seninle geçirebilirim" yazıyordu. Yuhay bunun üzerine İstanbul Aile Mahkemesi'ne "anlaşmalı boşanma" davasının zina nedeniyle "boşanma" olarak değiştirilip yargılamanın yenilenmesi ve protokolün iptal edilmesi talebiyle dava açtı. Mahkeme, dava talebini, "usulüne uygun olmadığı" gerekçesiyle reddetti. (Sabah)

AVİDOR: UYDURMA

Evlin Avidor ise cevap dilekçesinde, Selim Yuhay'ın uydurma fotokopilerle ve günlük hikayesiyle davanın iadesini istediğini ileri sürdü. Eski eşinin çocuklarının velayetini istemesinin amacının bir anneyi çocuklarından uzaklaştırarak onu üzmek olduğunu belirten Avidor, karar verilmiş bir davada tekrar gerilmesine gerek olmadığı gerekçesiyle davanın reddini istedi. Avidor, Yuhay'ın ofisinde çalışan üniversiteli bir kızla ilişki yaşadığını, bunun dışında halen bir havayolu şirketinde yer hostesiyle birlikteliğini sosyal medyada paylaşarak gizlemediğini iddia etti. Evlin Avidor, Yuhay'ın doğal gaz aboneliğini iptal ederek ekonomik ve psikolojik şiddet uyguladığını ileri sürdü. (Habertürk)