Minderde ölümden döndü

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirilen 1. Avrupa Oyunları'nda güreş grekoromen stil 66 kiloda mindere çıkan milli sporcu Abdulsamet Uğurlu yaşadığı sakatlıkla yürekleri ağıza getirdi.

15 Haziran 2015 Pazartesi, 10:19
Abone Ol google-news

<video:299013>

Bakü'deki Haydar Aliyev Arena'da yapılan 1. Avrupa Oyunları'ndaki grekoromen güreşlerinin dün sabah seansında milli sporcu Abdulsamet Uğurlu, Sırp rakibi Aleksandar Maksimovic'e yenildiği maçta korkuttu.

66 kiloda mindere çıkan Abdulsamet Uğurlu ilk turda Portekizli Silva Passos'u yenerek çeyrek finale çıktı. Bu turda Sırp Aleksandar Maksimovic ile karşılaşan milli güreşçi maçın ilk devresinde boyunduruk pozisyonunda kolu ile birlikte boynu da rakibinin sert sarmasına maruz kalınca dili boğazına kaçtığından minderde hareketsiz kaldı.Mücadelenin minder hakemi İtalyan Marco Masi, boğulma iddiasıyla müsabakayı durdurması gerekirken devam ettirince Abdulsamet Uğurlu tuş oldu ve İtalyan hakem Sırp güreşçi Aleksandar Maksimovic'i galip ilan etti. Milli sporcumuz bu sırada hareketsiz kaldı ve bir süreliğine bilinci kapandı. Sağlık heyeti yerden kalkamayan Abdulsamet Uğurlu'ya ilk müdahalesini gerçekleştirdi. Teknik ekip ise mücadelenin minder hakemi İtalyan Marco Masi'ye sert tepki gösterdi. Hakem de teknik ekibe sarı kart gösterdi.

Milli güreşçi Abdulsamet Uğurlu ise ayağa kalktıktan kısa bir süre sonra tekrardan yere düştü. 27 yaşındaki sporcuya doktorlar bir kez daha müdahale etti. Birkaç dakika süren tedavinin ardından bilinci yerine gelen Abdulsamet daha sonra soyunma odasının yolunu tuttu.