Musa Anter Ödülü Cumhuriyet’e

24. Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri Cigerxwun Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gazetemiz Diyarbakır muhabiri Mahmut Oral Türkçe haber dalında birincilik ödülü aldı.

24 Eylül 2016 Cumartesi, 21:47
Abone Ol google-news
Gazetemizin Diyarbakır Muhabiri Mahmut Oral, “Cizre’den kalan” haberiyle Türkçe Haber dalında birincilik ödülü aldı. Ödülünü Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın elinden alan Mahmut Oral, “Musa Anter Ödülü meslek yaşamını taçlandırdı” dedi.DİHA muhabiri Cihan Ölmez de Türkçe haber dalında birincilik ödül aldı. Gazeteci Celal Başlangıç’a  sokağa çıkma yasakların birinci yılında hazırladığı dizi haber-röportajlar nedeniyle Jüri Onur Ödülü  verildi. Kürtçe Haber dalında  DİHA muhabiri Gökhan Altay, fotoğraf dalında  JİNHA muhabiri Handan Tufan,  karikatür dalında ise  Özgür Evran ödül kazandı.  Görüntü dalında ödülü ANHA muhabiri Dicle Ehmet’in ile  DİHA mubari Bilal Güldem paylaştı. Gurbetelli Ersöz Kadın Haberciliği Ödülü’ne ise JINHA Ferda Yılmazoğlu ödül aldı.  
 
Aslı Erdoğan, Necmiye Alpay, tutuklu gazeteciler ve  Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenlerine onur ödülü 
Özgür Gündem gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasına katılan 100 kişi,  Özgür Gündem’in tutuklu Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya, Genel Yayın Yönetmeni Zana  Kaya, Özgür Gündem’in Yayın Danışma Kurulu üyesi olan ve geçtiğimiz ay tutuklanan yazar Aslı Erdoğan ile dil bilimci Necmiye Alpay’a “Onur Ödülü” verildi.