Müthiş iddia: İngiliz efsanenin babası Türk

2005 yılında hayatını kaybeden dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından bir olan George Best'in babasının Türk olduğu iddia edildi.

30 Aralık 2015 Çarşamba, 10:28
Abone Ol google-news

Günün en ilginç haberi Kıbrıs Gazetesi’nden geldi. Gazetenin iddiasına göre; Geroge Best’in annesi Rum, babası ise Kıbrıslı bir Türk. George, doğduktan sonra İrlandalı bir aileye evlatlık verildi.
“Bunu bütün Lefkeliler çok iyi biliyor” diyen gazete, efsane futbolcunun 1960’larda ve 1970’lerin başında Lefke’ye giderek biyolojik babasını gördüğünü iddia etti.

Haberde şu iddalar yer alıyor:

“George Best, bir yasak aşkın ürünü. Lefke’de Türklerle birlikte az sayıda Ermeni ve Rum vardı. EOKA – TMT milliyetçiliği başladığı günlerde, Ermeniler ve Rumları Lefke’den zorla kaçırdık, kovduk… George Best, 1940’lı yılların ortalarında İngiltere’de dünyaya geldi. Ancak annesi Limasollu bir Rum, babası ise şu anda hayatta olmayan çok tanınmış bir ailenin ferdi Lefkeli bir Türk. Annesinin ailesi, kızlarının bir Türk’ten evlilik dışı çocuğu olmasını kabul etmediler. Kızlarını İngiltere’ye gönderdiler. Doğum orada gerçekleşti ve George Best, İrlandalı bir aileye evlatlık verildi. Birçok kişi iyi biliyor, George Best, Lefke’ye geldi ve biyolojik babası ile tanıştı.”