NBA için Fenerbahçe'ye veda etti

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nda, Euorelague'in sayı kralı Andrew Goudelock'un ardından, yine Euroleague'de normal sezonun en değerli oyuncusu seçilen Nemanja Bjelica da ayrıldı.

18 Haziran 2015 Perşembe, 10:52
Abone Ol google-news

Sarı lacivertli takımın menajeri Ömer Onan, Bjelica'nın NBA'de oynayacağını açıkladı. Onan, gelecek sezon Avrupa'da zirvede oynayan bir takım kuracaklarını da belirtip, taraftarların rahat olmalarını istedi.

Fenerbahçe Ülker Genel Menajer Yardımcısı ve Takım Menajeri Ömer Onan, FB TV'de yayınlanan 40 + programında Özgür Çelen’in sorularını yanıtladı. Onan, açıklamalarında şunları söyledi:

"Sezona girerken Final Four hedefini sonuna kadar  kovalayacak, ilk 8’e girmeye alışan bir takım yaratmak istiyorduk. Sezon içinde her şey de böyle başladı. Sezonun ortasına doğru Ocak-Şubat-Mart döneminde herkesin formunu en yükseğe çıkarttığı sürede, takım çok formdaydı. Önce ilk 8’e kaldık, daha sonra saha avantajını da almanın avantajıyla Final Four hedefine ulaştık.

"BAZI OYUNCULARDA BÜYÜK DÜŞÜŞLER YAŞANDI"
Final Four dönüşü bir düşüş bekliyorduk. Galatasaray maçı sonrasında daha çok toparlanır ve konsantre olurlar diye düşünüyorduk. Ama açıkçası beklediğimiz olmadı ve hepimizde bir hayal kırıklığı oluştu. Böyle kapasiteli bir takımın daha çok asılması gerekiyordu. Belli başlı oyuncularımızda büyük düşüşler yaşandı. Konsantrasyon eksikleri oldu. Böyle olunca da lige erken veda ettik.

"BİZE YAPILAN YANLIŞLARI UNUTMAYIZ"
Büyük hayal kırıklıkları var; nasıl ki bizde de hakemler konusunda bu hayal kırıklıkları bulunuyor ama bunu uzun uzadıya konuşmaya gerek yok. Biz üstümüze düşen görevi, neleri yanlış yaptığımıza bakacağız. Bize yapılan yanlışları da unutmayız.

"TARAFTAR RAHAT OLSUN, FENERBAHÇE'DE HEDEF BİTMEZ"
Ülker ailesinin çok büyük katkıları var senelerce. Böyle bir salon yapıldı. Başkanımızla birlikte... Taraftarımızın şu konuda rahat olması lazım, Fenerbahçe Ülker’de hedef bitmez. Zaten böyle bir şey olsaydı biz hocayla 2 yıllık sözleşme yenilemezdik. Hemen Final Four sonrasında yaptık bunu. Ülker’in de isim sponsorluğundan çıkacağını biliyorduk. Ülker’in isim sponsorluğundan çıkması Ülker’in desteğinin kesileceği anlamına da gelmez.