NBC: Rıza Sarraf itirafçı oldu

ABD medyası, New York’ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Rıza Sarraf’ın savcılıkla işbirliğine başladığını öne sürdü.

17 Kasım 2017 Cuma, 07:46
Abone Ol google-news

ABD’nin önde gelen yayın kuruluşlarından NBC, bu iddiayı soruşturma konusunda "bilgi sahibi olan iki kaynağa" dayandırdı.

Sarraf davasında flaş gelişme: 2015 yazından tapeler de mahkemede dinletilecek... FBI mı kaydetti?

‘Sarraf konuşmuş olabilir’

"Savcılık, Zarrab’dan Türkiye hükümeti ile görevden alınan Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn arasındaki bağlara ilişkin bilgi talep edebilir" denilen haberde, Sarraf’ın hapisten çıkarıldığını, ancak halen federal tutuklu olarak gözetim altında, savcılık makamı ile görüşmeye başladığı ileri sürüldü.

Zarrab ile aynı davada, aynı suçlamalarla yargılanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, dün New York'ta yeniden yargıç karşısına çıkarken, Reza Zarrab ve avukatları duruşmaya katılmadı.

Yaklaşık iki saat süren duruşmada, Yargıç Richard Berman, Atilla’nın hakkındaki davanın düşürülmesi ve kendi davasının Sarraf davasından ayrılması taleplerini reddetti.

Atilla, duruşma arasında DHA’nın, "Zarrab itirafçı mı oluyor, biliyor musunuz?" sorusunu, "Ben öyle bilmiyorum, hiçbir fikrim yok. Hakkımda anlatılanlar doğru değil" diye yanıtladı.