Ödemiş’te turizm atağı

Ödemiş Belediyesi’nin ilçenin turistik değerleri Birgi, Bozdağ ve Gölcük’ün turizm destinasyonu yapılması için girişimleri sürüyor.

29 Ağustos 2019 Perşembe, 15:19
Ödemiş’te turizm atağı
Abone Ol google-news

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, TÜRSAB Ege Bölgesi Temsil Kurulu Başkanı Osman Tolga Gencer ve temsil kurul üyesi Kıvanç Meriç ile birlikte İzmir’in en yüksek noktası olan 2 bin 157 rakımlı Bozdağ zirvesinden başlayan incelemelerde bulundu.

Çığ önleme projesi

Tarih, doğa ve spor turizmine son derece elverişli olan Birgi-Bozdağ-Gölcük üçgeninin turizm destinasyonu yapılması için fikirler masaya yatırıldı. “Bozdağ Çığ Önleme Projesi” için kurulan ve aynı zamanda İzmir’in en yüksek rakımlı şantiyesi olma özelliğini taşıyan çığ önleme bariyerleriyle ilgili çalışmaları da inceleyen heyet kayak merkezinin ardından Gölcük Yaylası’na hareket etti. Kamp alanlarının yanı sıra spor turizmine hizmet etmesi planlanan tesisleri de ziyaret eden heyet, Birgi-Bozdağ-Gölcük üçgeninin turizm destinasyonu yapılması için atılacak adımları görüştü.

Ödemiş ekonomisini güçlendirmek için turizmin mutlaka gelişmesi gerektiğini dile getiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Turizmde var olan potansiyeli harekete geçirmek için daha fazla vakit kaybedemeyiz. Tarih, doğa, inanç, spor turizmi açısından Ödemiş’in son derece önemli değerleri var. Önemli turistik değerlerimiz Birgi, Bozdağ ve Gölcük’ün birbirine yakın ve bağlantılı konumda olmalarını değerlendirmemiz gerekiyor. BirgiBozdağ-Gölcük’ü bir bütün gibi düşünerek bu alanların tanıtımı, gerekli altyapı ve tesis yatırımlarının kazandırılması için kentimizdeki meslek ve sivil toplum kuruluşlarıyla da koordineli olarak girişimlerimiz sürüyor. Turizme büyük katkı sağlayacağına inandığımız Ödemiş’in yarım asırdan fazladır beklediği ‘Teleferik Projesi’ konusunun İzmir Büyükşehir Belediyemiz nezdinde takipçisi olmaya devam ediyoruz” dedi.