Öldürdükleri babalarını yakarken yakalandılar

Elazığ'ın Palu ilçesine bağlı Karasungur köyünde 6 ay önce tartıştıkları babaları İsmail Doğan'ı (57) öldürerek gömen ve yakmak için tekrar çıkaran kardeşler, suçüstü yakalandı. Zanlı kardeşler S.D. ve A.D. ile yaşı küçük E.D. mahkemeye çıkarıldı.

21 Şubat 2016 Pazar, 21:41
Abone Ol google-news

Elazığ’ın Palu ilçesine bağlı Karasungur köyünde yaşayan İsmail Doğan’ın kaybolması üzerine çocukları Cahit ve Nihat Doğan, yerel televizyon ve gazetelere, "Babamız Elazığ’a gidiyorum diye evden çıktıktan sonra bir daha gelmedi" demişti.

Konu ile ilgili soruşturmayı takip eden jandarma ekipleri, kayıp İsmail Doğan’ın diğer iki oğlu S.D. ve A.D.’yi takibe aldı. Yapılan takip sonucunda bir bölgede kazı yapıldığını tespit eden jandarma ekipleri, iki kardeşin babalarını gömdükleri yerden çıkarıp cesedini yakmak isterken suçüstü yakaladı.

Kovancılar İlçe Jandarma Komutanlığında yapılan sorgularının ardından sağlık kontrolünden geçirilen kardeşler, Kovancılar Adliyesine getirildi. Kardeşlerin sorguda babalarını annelerini dövdüğü için öldürdüklerini söylediği öğrenildi.