Opera Bale seyircisi ayakta: Sanata Evet

İstanbul Devlet Opera Balesi(İDOB) "Afife Balesi"nin dakikalarca ayakta alkışlanan son iki gösterisi seyircinin "Sanata Evet" sloganlarıyla noktalandı.

02 Haziran 2013 Pazar, 06:05
Abone Ol google-news

İki akşamda seyirciler, sanatçılarla birlikte İstiklal Marşı söyleyerek Cumhuriyet'in sanat kurumlarının kapatılma çabalarına tepkilerini gösterdiler. Alkışlarla operanın kapısına çıkan seyirciler, Yoldan geçenlerin de katılımıyla, sanatçılara sevgiyle sarılarak sloganlarla sanat kurumlarına sahip çıktıklarını bir kez daha duyurdular. 

HABERİN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Sanatçı İnsiyatifinin 31 Mayıs'ta duyurduğu 2 Haziran Pazar günü saat 13.00'de, Süreyya Operası'na yürümek üzere, Kadıköy İskelesi Haldun Taner Sahnesi önünde yapılacak olan "Sanata Evet" yürüyüş iptal edildi.

İDSO seyircisi de ayakta
 
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası(İDSO) önceki akşam sezonu kapattığı "Yaza Merhaba" başlıklı son konserinde seyircinin büyük sevgi gösterisi vardı.

Orkestra adına obua sanatçısı Gülşen Negis'in ana sponsor Denizbank'a teşekkür plaketi verirken yaptığı "Umarız ve dileriz" yeni sezonda birlikte olacağız. İstanbul'un dört bir yanında yağmur çamur demeden bizi yanlız bırakmadınız en büyük teşekkür siz seyircilerimize" sözleri dakikalarca alkışlandı.
 

Seyirciler Cumhuriyet'in 50 yıllık sanat kurumlarının kapatılacağı haberlerinin şoku içindeler.